Попри всі труднощі, він не втратив віру та отримав водійське посвідчення. У Дніпрі 25-річний військовослужбовець після важкої операції та реабілітації, з протезами на обох ногах, здійснив власну мрію. Ця історія — приклад волі, впевненості та перемоги над будь-якими труднощами.
Останні хвилини до екзамену. Олександр зі своїм інструктором заповнюють документи і вирушають на майданчик.
Сідає в машину і їде.
25-річний Олександр – військовий, який пройшов усі випробування війни. Під час виконання чергового бойового завдання в травні 2022 року, чоловік втратив обидві ноги.
“Поранення я отримав на Запорізькому напрямку при невдалошу штурмі. Спершу ампутація, я апмотував ноги, наклав турнікети, і в мене ампутація була нижча ніж ця”, – розповідає військовослужбовець Олександр.
Після цього був процес реабілітації та адаптації. Зараз чоловік пересувається, як на протезах, так і на кріслі колісному. Багато хто б після таких випробувань зневірився, але не Олександр. Він давно мріяв отримати водійське посвідчення і вирішив реалізувати своє бажання.
“Ми вас вітаємо з отриманням посвідчення водія”.
Теоретичну частину захисник склав вдало. Практика також далася легко. Щоб отримати омріяне водійське посвідчення, військовий навчався 11 тижнів.
“Майже все ти робиш руками, це схема звички. Якщо перекласти все на руки, то можна все компенсувати. Це ще один шанс на нове життя, де я не буду залежати від транспорту, від людей, які постійно мене будуть возити, я буду звикати до самостійності”, – каже військовослужбовець Олександр.
Загалом в Україні працює 6 автошкіл з проєктом “Без бар’єрів”.
“Створені всі умови інклюзивності, де людина сама без будь-якої допомоги може до нас потрапити. Вона складає в нас теоретичний іспит, потім ще раз приходить і складає практичний іспит. Ми сьогодні стали свідками такої події. Це у цьому році вже друга людина. А з початку існування проєкту восьма особа”, – повідомив начальник регіонального сервісного центру у Дніпропетровській та Запорізькій областях Володимир Степанов.
Щоб записатися на курси, людям з інвалідністю требали лише зареєстуватися на сайті Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
“Крім того, в нашому університеті здійснюється підготовка і водіїв з інвалідністю категорії С1. Ми поки перші в Україні, які маємо відповідну ліцензію на піготовку таких водіїв, тому ми всіх запрошуємо”, – зазначив перший проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Ігор Магдаліна.
На категорії В Олександр зупинятися не буде. Мріє отримати мінімум ще одну. Зараз вчиться керувати вантажівкою.
“Перша мрія є – друга скоро буде”.
Читайте також: ЕКСКЛЮЗИВ! Дніпро: власник АТП розводить павичів!