Російські окупанти намагаються просунутися на усіх напрямках. Тривають запеклі бої на Донеччині, Харківщині та у Запорізькій області.
Чи вдасться ворогу прорвати фронт та наблизитись до Дніпра? Журналісти ДніпроTV зібрали думки експертів.
Навесні дніпряни переймалися наближенням лінії фронту до області і міста. На ілюстративних-картах, які поширювались у мережі, зображалась відстань від гарячих точок та окупованих територій.
Авдіївка давно окупована, а російські окупанти наближаються до Торецька та Покровська. До магістралі Покровськ-Контянтинівка-Часів Яр — лічені кілометри. Саме ця траса забезпечує логістику для ЗСУ.
Спека, графіки відключень електроенергії та зіпсовані продукти у холодильнику.
Експерти говорять про зміщення акцентів на нагальні проблеми.
«Все одно для дніпрян це десь далі, аніж самий Дніпро (…) Абсолютно прогнозовано люди перш за все реагують на те, що їм доставляє дискомфорт тут і зараз, а не питання зсуву фронту, скажімо, навіть якщо це відбувається в їхньому напрямку», – каже Олексій Буряченко – кандидат політичних наук, виконавчий директор «Міжнародної асоціації малих громад».
Втім експерт переконаний — після вирішення проблем зі світлом піддаватися паніці дніпряни, як і раніше, не будуть.
«Направду, особливо у великих містах почали забувати, що у нас війна, почали досить ефективно працювати системи ППО та ПРО і одночасно почали працювати ресторани, якісь там дискотеки (….). І от цей дискомфорт привів нас у реальність, тому, я думаю, слід очікувати не паніки, не панічних настроїв , а саме то, що люди будуть більш вдячні нашим збройним силам за те, що дають нам час», – зауважив Олексій Буряченко.
В той самий час експерти запевняють — прямої загрози Дніпру з Донецької області наразі немає. Що стосується Запоріжжя — там ворог майже не просувається.
«Все, на що вони поки можуть сподіватися, це з точки зору проведення якихось більш менш широкомасштабних операцій це, власне, ситуація в Запорізькій області, але, знов таки, Україна до неї готова і про це говорив Головнокомандувач Збройних Сил України буквально нещодавно в інтерв’ю. І в принципі ми поки що не бачимо якихось нагромаджень російської армії саме щоб проводити такі наступальні операції», – вважає політолог Ігор Рейтерович.
Однак до наступу окупантів треба готуватися.
«Та інформація, яка мені відома, говорить про те, що ситуація з фортифікаціями в принципі покращилась, будуються фортифікації другої, третьої лінії і ключовий напрям цих от фортифікацій він замикається на великих містах, з приводу того ж Дніпра», – зазначає Ігор Рейтерович.
Незважаючи на відсутність прямої загрози наступу найближчим часом, Дніпро все ще піддається ракетним обстрілам та атакам дронами.
Читайте також: КАВУНИ У ЛИПНІ! Українські баштанні заполонили ринки