Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Відпрацював задарма: у Дніпрі фірма-роботодавець обдурила підлітка

Домовились про 200 грн на день, та за 5 днів заплатили менше 300. Цю історію розповіла обурена жінка, чий син цілий тиждень майже безоплатно розклеював оголошення. Коли настав час отримувати гроші за працю, фірма-роботодавець від хлопця просто відхрестилась: мовляв, ми вам такого не казали. 

“Син — студент, 17 років. Вирішив перед Новим роком заробити. Суть роботи – в поклейці оголошень у певних районах (контроль через додаток). При оформленні договору було обумовлено 200 грн на день плюс 0,5 грн за кожне розміщене оголошення, виплата наприкінці робочого тижня. Дитина відпрацювала 5 днів”.

І за п’ять днів нелегкої роботи, у непогоду, Данило отримав майже вп’ятеро менше обіцяного. Цього разу своїм невдоволенням мати підлітка ділиться на камеру.

Юлія Колягіна, мати обманутого підлітка: «Сам договорился, сам поехал, нам уже сказал постфактум, что нашел работу. Пять дней он работал. Единственное, что эти пять дней были не подряд, а с промежутком из-за погодных условий, и он не вышел на работу. На пятый день был сильный мороз, он уже отбегал, сказал, что всё, не могу, руки мёрзнут, клей не выдавливается, всё. Приехал туда, на фирму. Ему сказали, сдайте остатки объявлений. Он сдал, и в принципе всё. После этого сказали ему, что с ним расплатятся».

Жінка розповідає: хоч і обіцяли 200 грн на день, та у договорі вказали інші цифри — і довірливий підліток підписав. Коли прийшов час розраховуватись, фірма почала розкидатись обіцянками і проханнями почекати – “винуватий замовник”, “такого не може бути”, “нагадайте, будь ласка, пізніше”. Гроші отримали аж за 2 тижні.

Юлія Колягіна, мати обманутого підлітка: «Представитель фирмы, с которым я общалась, сказал, что не было нигде оговорено, что 200 гривен за день работы, за день выхода. Хотя изначально он говорил, что в объявлении указано 500 гривен, а при личном контакте с менеджером сказали, что 200 гривен плюс там что-то».

Компанія, яка, вірогідно, обдурила підлітка — товариство «Арсенал-Сервіс Плюс». Базується у Києві, має статутний капітал розміром у 1000 гривень і чимало зареєстрованих видів діяльності: друкування газет, будівельно-монтажні роботи, організування поховань, прання, ремонт взуття, меблів, комп’ютерне програмування. Фірма — фігурант судових справ. Ось, наприклад, у компанії відсудили 2000 гривень на користь обуреного клієнта. Ми зателефонували до офісу «Арсенала» у Дніпрі. Щодо оплати праці — тепер вже зовсім інші цифри.

Ганна, менеджер компанії «Арсенал-Сервіс Плюс»: «Все залежить від того, скільки ви поклеїте, все залежить від вас. Оплата за кількість оголошень, яке ви поклеїли. Ціна однієї об’яви на березі, де ви живете, — 45 копійок за штуку; на протилежному березі — 50 копійок за штуку. Зарплата раз на тиждень».

Домовляємось про зустріч. У холі будівлі нас зустрічає менеджер Ганна. Одразу телефонує адміністратору офісу, той від спілкування на камеру відмовляється, у приміщення фірми нас не пускає.

“Те, що вони не можуть заробити своїх грошей — це їх проблема.
Вибачте, ми ж не будемо платити людям, які прийдуть і нічого робити не будуть. Так, як і ваші коментарі — ми відмовляємось, і в принципі нічого не хочемо, щоб ви там робили”.

“Дивіться, жінка стверджує, що є фікс — 200 гривень за добу, незалежно від результату”.

“Є відпрацювання. Взагалі немає фіксу. Є відпрацювання. Те, що можна заробити на день — дійсно, від 200 гривень”.

Перелік зробленої роботи хлопець регулярно надавав менеджерам, та чому йому заплатили усього 280 гривень – й досі незрозуміло. Єдиний висновок, який можна зробити з ситуації, відомий кожному: уважно читайте те, що написано дрібним шрифтом.