Наважитись взяти на себе відповідальність за дитину завжди важко. У Дніпрі понад 900 опікунів, піклувальників та батьків-вихователів з відкритим серцем дарують свою любов та тепло дітям. Щорічно батьки проходять тижневе навчання зі спеціалістами. Чому навчають й навіщо це потрібно?
Тетяна відвідує центр ще з 2017 року. Жінка навчалася, як правильно створити прийомну сім’ю. Вже за рік Тетяна прийняла до себе в родину маленьку дівчинку, зараз їй вже 11 років. Зізнається, спочатку було дуже важко. Але планує довлаштувати ще одну дитину.
Тетяна Харченко, учасниця курсу з підвищення кваліфікації прийомних батьків: «Так як дівчинка потрапила в родину в шість з половиною років — це вже був усвідомлений вік, це вже сформована особистість — і було дуже багато проблем. Крадіжки й бродяжництво. Завдяки співробітникам центру, психологам й службам, їх співробітникам, ми впорались й намагаємось боротися з цими проблемами до сьогодні».
Щорічно Дніпровський міський центр соціальних служб проводить навчання з підвищення батьківського потенціалу. Заняття проводяться для опікунів, прийомних батьків та батьків-вихователів.
Фахівці навчають слухати та чути прийомну дитину, стати для неї другом і опорою, довіряти та поважати.
Анастасія Тищенко, директорка Дніпровського міського центру соціальних служб: «В нас дуже чудові батьки в місті. Кожна родина має свою історію. Хтось функціонує вже понад 20 років, хтось нещодавно створився. В нас є такі прийомні дитячі будинки сімейного типу, які виховали вже не одне покоління дітей. Тому це люди з великим серцем, це люди, які здійснюють підтримку дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які є найуразливішою категорією дітей».
Під час занять усі батьки мають змогу поділитися досвідом виховання між собою, бо в них однакові проблеми.
Тетяна Харченко, учасниця курсу з підвищення кваліфікації прийомних батьків: «Вчора в мене з’явилась така думка, що це потрібно всім, не тільки прийомним батькам, а всім батькам. Велике-велике «дякую» спеціалістам, які проводять заняття. Ми сьогодні вже четвертий день на навчанні, завтра п’ятий. У нас Тетяна проводить навчання та Юлія. Це спеціалісти вищого рівня. Тут торкаються не лише спілкування з дитиною, тут торкаються тем сім’ї, відносин між жінкою та чоловіком, відносин між старшим поколінням. Це дуже важливо для таких діточок».
Кожна родина, яка хоче подарувати своє тепло та любов покинутим дітям, може це зробити.
Необхідно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання або до центру соціальних служб.
Читайте також: Юні дніпряни стали бронзовими призерами чемпіонату світу з бальних танців