Site icon Телеканал «ДніпроTV»

“Відновити «Мрію» неможливо, але є шанс створити нову”, – Дмитро Антонов

Командир одного з трьох екіпажів літака легендарного АН-225 Дмитро Антонов заявляє, що новий літак можливо зробити з недобудованої частини «сестри Мрії». Проте, вартість цього проекту велика – від 800 мільйонів до 3 мільярдів доларів. Про це він повідомив в інтерв’ю «Голосу Америки».

Капітан Антонов налітав на «Мрії» півтори тисячі годин, об’їздив увесь світ. Літак перевозив генератори для електростанцій, величезні лопаті вітряків, тварин та гуманітарну допомогу.

«Літаку останні роки приділялося дуже багато уваги в кожному аеропорту світу. І багато було охочих подивитися, багато кореспондентів хотіли дізнатися, як «Мрія» літає, як створювалася», – розповідає Дмитро Антонов.

Часто перед посадкою «Мрії» збиралися цілі натовпи шанувальників літака.

«Польща, аеропорт Жешув. Ми прилетіли, схід сонця, приземна хмарність, яку ми практично розсунули крилами, розсунули на дві половинки. І ми цього самі не помітили б ніколи, якби не було тих, хто зустрічав, які зняли з землі. Це просто таке чудове видовище», – ділиться спогадами капітан Антонов.

Дмитро Антонов, як і інші авіаексперти, каже: відновити літак неможливо. Але є шанс створити новий – підприємство «Антонов» має недобудовану частину «сестри» «Мрії».

«Весь контур, який ми бачимо, без начинки, це залізо. Залізо є. Потрібна електроніка і решта начинки. Говорили суми від 800 мільйонів до 3 млрд. Але сума, самі розумієте, що дуже велика. І плюс така різниця в оцінці. Це говорить тільки про одне, що реально ще ніхто не оцінював», – каже Дмитро Антонов.

Незалежно від суми, інвестиції у нову «Мрію» навряд чи окупляться. Але відтворити її необхідно, упевнений капітан Антонов.

«Звичайно, якщо намагатися оцінити економічну доцільність – це буде дуже важко. Тому що під неї треба знайти відповідний проєкт, який подібний до запуску ракети у космос. Але поки що проєкту, заради якого вона відтворюватиметься, немає. Я так думаю, що, напевно, на початковому етапі все-таки «Мрія» не створюватиметься як комерційний проект, а саме як символ. І символ не лише України, а усього світу, символ – перемоги», – сказав командир легендарного літака.