Відключення електроенергії збільшили кількість викликів від людей, які застрягли у ліфтах. Кожного дня сотні дніпрян опиняються у пастці. Що робити для безпечного порятунку та з якими проблемами зіштовхуються ліфтовики?
Дніпрянка Дар’я проживає на 8-му поверсі. Вже у ліфті дівчина зненацька усвідомила, що через оновлений графік відключень електроенергії, краще було би йти пішки.
«Вийшла така ситуація, що не додивилася графік відключення, зайшла в ліфт, натиснула кнопку і вимкнула світло, ліфт зупинився. Потім я побачила номер телефону, зателефонувала», — розповідає Дар’я.
Цілодобово приймає дзвінки та допомагає звільняти людей пані Людмила. Розповідає, виклики бувають і в комендантську годину.
«Дуже велике навантаження, коли вимикається світло, люди не дотримуються графіків і сідають у ліфти. Найбільша кількість була 78 штук у нас, буквально цього тижня. 78 застрягань. За один раз. А за суботу-неділю 125 застягань — це за два дні», — ділиться старша диспетчерка «Ліфтреммонтаж Дніпро» Людмила Гілазова.
Люди налякані, тож диспетчерам доводиться вислуховувати багато неприємних речей.
«Я за цей період почула дуже багато поганих слів. За все життя так не почувалася», — додає пані Людмила.
Щойно заявку отримано — диспетчер дивиться по карті місцеперебування найближчого механіка і відправляє його на порятунок. Визволення може тривати 20-30 хвилин, за умови, якщо механік одразу приїде на ваш виклик.
«Це я ось на одному районі звільняю до 20 застрягань. одні хвалять, інші лають — по-різному. Була одна дівчина, боялася замкнутого простору, то заспокоював», — каже Євген Шафігурін електромеханік.
У аварійній службі наголошують, не варто користуватися ліфтами за 15 хвилин до ймовірного відключення — великий ризик застрягнути.
«І ще теж дуже велика проблема — люди не чекають визволення, не чекають аварійки, займаються самозвільненням. Приходить кум із сокирою і рубає двері. Виламують», — скаржиться Сергій Калга, начальник дільниці Новокодацького району «Ліфтреммонтаж Дніпро».
Подібні дії можуть лише нашкодити, і порятунок затягнеться.
«І не маніпулювати, будь ласка, тим що вагітні або літні пенсіонери, тому що ми стараємося їх звільнити в першу чергу, а приїжджаємо — там зовсім не пенсіонери і не вагітні», — додає пан Сергій.
У більшості ліфтів всередині є кнопки виклику диспетчера, або номери телефонів і чат-боти аварійних служб. Все, що вам треба, — зв’язатися і дочекатись допомоги.
Читайте також: Цьогоріч купання на пляжах міста заборонено згідно рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій