Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Від гравюр до пейзажів: художник із Сєвєродонецька знайшов нове натхнення в Дніпрі

Віднайти натхнення попри війну. Художник Борис Романов опинився у Дніпрі, тікаючи від війни. Його рідне місто захопили рашисти влітку минулого року. Як митець зміг знов почати творити та як війна вплинула на його творчість?

«Це не просто так. Це пейзажі, так, для душі. А тут є якась родзиночка, якась задумочка».

Пан Борис захоплено демонструє свої ліногравюри. Кожна з них має свій сюжет. Серед екслібрисів є прості та більш складні — кольорові.

«Це ось скільки кольорів, стільки дошок треба вирізати і по черзі наносити колів в колір».

Борис Романов — художник, переселенець із Сєвєродонецька: «В принципі я вдома займався графікою. Це гравюри на линолеумі, на пластику. Маленькі екслібриси. Тут умови змінилися і зараз я здебільшого працюю в техніці акварелі».

Вже понад рік Борис живе в Дніпрі — з тих пір, як його рідне місто захопили рашисти. Проте, митець не впадає у відчай і чекає деокупації. А поки присвячує Сєвєродонецьку свої роботи.

Борис Романов – художник, переселенець із Сєвєродонецька: «Це спогади про місто, де я проживав до війни. Це Сєвєродонецьк, озеро Чисте. Це не просто пейзаж, а вже композиція. Вона має назву «Вдвох».

Окрім творчості, разом з дружиною чоловік волонтерить.

Борис Романов – художник, переселенець із Сєвєродонецька: «Щодня ходимо на «павучків», плетемо сітки, волонтеримо. Це така в нас робота».

Бажаючи допомогти нашим захисникам, Борис долучився до благодійної виставки, яка днями відкрилась у Дніпрі. Тут представлені акварелі художника, створені протягом останнього року.

Експозиція зібрала роботи різних майстрів, виконані у різних техніках. Серед них і картина Ганни. Її чоловік наразі боронить Україну в лавах ЗСУ. Тож жінка радо надала свій витвір для виставки, що має назву «Липневий мед».

Ганна Шуруп, художниця: «Я хочу, щоб Крим повернувся до України. І люди та художники мали змогу туди приїхати, брати участь у пленерах і малювати такі гарні пейзажі».

Наприкінці липня кожен бажаючий може завітати до Дніпровського художнього музею і придбати одну з цих картин. Зібрані кошти розділять та направлять на допомогу ЗСУ та на підтримку дніпровських художників.

Читайте також: 10 липня трамваї №18, 19 та тролейбуси №20 закінчать свою роботу раніше