Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Від браслетів з Петриківкою до шахів з натурального дерева»: як працює у Дніпрі алея художників

Місце куди можна привести іноземця та познайомити з особливостями регіону? Ні, це не музей. У Дніпрі десятки років функціонує алея художників на проспекті Дмитра Яворницького. Навіть під час війни митці Дніпра продовжують презентувати свої роботи просто неба.

Браслети з петриківським розписом, картини з пейзажами та шахи з натурального дерева, це все можна придбати на алеї художників. Прямо в самісінькому центрі нашого міста.

Пані Ольга вже понад 20 років продає вироби, розписані петриківкою. Тут і її роботи, і мамині. В асортименті: саморобні прикраси, декоративні тарілки, цукорниці.

«Моїй мамі цього року виповниться 80 років, вона займається розписом вже 50 років, а я – 20. Через розпис передаємо настрій, вкладаємо у нього свою душу. Якщо немає настрою, то вже не сядеш працювати, бо нічого не вийде. Коли хтось кудись їде, обов’язково приходять купувати сувеніри, які представляють наш регіон. За кордоном дуже цінуються наші вироби», —розповідає майстриня Ольга.

Браслет можна придбати за 50 гривень, а от величезна тарілка потягне на 2000. Навпроти – прилавок пана Івана. Він продає шахи з деревини. Над їх створенням трудиться ціла команда майстрів.

«Зі мною також працюють столяри, тобто не одна людина це робить. Хтось робить заготовку, столяр виготовляє дошку, інший робить різьблення, ще хтось створює фігури. Разом складаються шахи. Фігури зроблені з дуба та клена. Здається, що це дуже просто, але ще спробуй зробити», — говорить художник Іван Іванович.

Щороку майстрів на алеї дедалі меншає, кажуть, клієнтів мало і небагато людей нині готові витрачати гроші на мистецтво. Утім, людям подобається такий майданчик для українських майстрів просто неба.

«Я подрузі обирала кубик для гри з натурального каменю. Тут все більш доступне. Ми просто проходили повз і вирішили сюди зайти», — ділиться перехожа.

Дніпровська мистецька алея – це один із символів Дніпра, який попри війну все ж продовжує працювати та бути для дніпрян та гостей міста вернісажем просто неба. 

Читайте також: «Навчання у Медіашколі нагадало американський серіал про журналістів». Як студенти та школярі Дніпра у журналістику занурились