Поставили на ноги! Харківського віслючка Яшу виходили ветлікарі Дніпровського агроуніверситету. Тварину, поранену під час бомбардування у харківському зоопарку, вивезли до Дніпра. Віслюк отримав осколкові поранення і мав втратити дві кінцівки. Майже рік на базі ветеринарного факультету за його життя боролися лікарі та студенти.
Обережно, крок за кроком із загону ветлікар Олександр Шулешко виводить віслюка.
«Ходимо вже впевнено, лапка ще кривувата, але вже спираємося, рухатися можемо».
Яша — так назвали тварину фахівці аграрного університету. У виші він з’явився рік тому у жахливому стані, без шансів на життя.
Олександр Шулешко, ветлікар: «До нас тварина потрапила через кілька діб після поранення. Тобто тоді рана була інфікована, в нього було осколкове поранення передньої кінцівки, були переламані кістки передплічя».
Віслюк Яша — переселенець з Харкова. Колишній вихованець відомого екопарку. Його разом з іншими тваринами терміново евакуювали до Дніпра волонтери.
«Ми почали з часу війни, дуже активно наш притулок почав приймати тварин. Ми познайомилися з харківською службою порятунку тварин, які нам безпосередньо і привезли Яшу під час евакуції екопрака Фельдмана. Віслючків приїхало троє, найважчий з них був Яша».
Операцію віслюку проводили більше трьох годин. Ветлікарі говорять, пішло багато анестезії, бо тварина велика і її було складно приспати. Та найскладнішим був післяопераційний період.
Валерія П’ятибрат, в.о. головного лікаря ветклініки Дніпровського державного аграрно-економічного університету: «Операція була складна. Операція була в кілька етапів. Йому ставили апарат Єлізарова. Дуже тяжко було, коли зняли спиці, бо це все гнило дуже довго. У нього було 4 курси антибіотиків різних. В якийсь момент він навіть мене намагався вкусити — так я його замучила своїми уколами».
Для фахівців аграрного університету Яша — другий віслюк з подібною травмою, якого вдалося врятувати. І враховуючи важкість поранення, його одужання — справжнє диво.
Валерія П’ятибрат, в.о. головного лікаря ветклініки Дніпровського державного аграрно-економічного університету: «Ми дуже сильно побоювалися того, що він перестане їсти. В природі ця тварина однозначно вмирає, на трьох лапах вона не має можливості нормально харчуватися. Але, слава Богу, він пережив. Дуже складно, дуже важко, в нього дуже боліла лапа».
Нині тварина почуває себе добре і лише трохи кульгає. Однак здоров’ю віслюка вже нічого не загрожує.
«Він добре їсть, у нього прекрасний апетит. Особливо яблука та сухарики. Моркву, шалено любить моркву. У нього є подружка хрюня, він шалено її любить. Ми їх тут називаємо Тімон і Пумба. Вони — нерозлучна пара».
Яшею і далі опікуватимуться у виші. За цей рік він став тут справжнім улюбленцем. І у нього вже навіть з’явилася справжня подружка — в’єтнамська свинка.
Читайте також: У Дніпрі “замінували” усі школи міста