Системи нагрівання тютюну, цигарки з капсулами, одноразові та багаторазові вейпи можуть зникнути з продажу в Україні. Ароматизовані тютюнові вироби загрожують життю та здоров’ю чималій частині населення країни.
Тютюновий ринок в Україні може змінитись назавжди. У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт, який передбачає заборону продажу будь-яких тютюнових виробів з ароматизованими добавками.
Михайло Кропивко, аудитор: «Вайпери одноразові — не ті, які заправляються, а ті, які одноразові, та айкоси мають елемент паління, що виробляється не в Україні. Вони не виробляються в Україні, то звідси питання: для кого розчищають ринок? А ринок розчищають для тих ділков, які виробляють контрафактні цигарки. Таким чином ринок контрафакта різко збільшується».
Автори нового законопроекту акцентують увагу на тому, що ароматизовані засоби куріння мають великий попит серед молоді. Один з таких курців — Олександр. Хлопець має погану звичку ще з 19 років. Відзначає: відмовитись від звичайних цигарок його змусили ціни та здоров’я.
Олександр, курець: «Якщо цигарки — це пачка в день витрачається, то електронної вистачає на місяць — і рідини, і всього».
Він впевнений, якщо ці прилади заборонять — зможе кинути палити. Проте, його оптимізм не розділяє більшість українців.
Тетяна Василівна, лікар-нарколог: «На початку 2000 років китайський вчений Хон Лін винайшов електронні цигарки. Це була електронна портативна система для нагрівання рідини, яка генерує пару, яку і вдихає курець. Ось так вони виглядають. Вони бувають одноразові і бувають багаторазові. В Україні 8,2 мільйона людей є курцями. І коли цей китайський вчений придумав електроні цигарки, він розраховував, що це буде для того, щоб люди менше палили. Але так не сталося».
Лікарі підтримують ініціативу та чекають, доки новий законопроект приймуть. Нагадують: куріння смертельно небезпечне для кожної людини.
Олена Олегівна, сімейна лікарка: «Електронки. Вони стали модними, тобто курити стало модно. І дуже б хотілось, щоб в нашій країні все ж таки модним стало повна відмова від шкідливих звичок, профілактичний огляд у сімейного лікаря і здоровий спосіб життя».
Відмовитись від старих звичок важко, але можливо. Головне — бажання. А інколи й навіть нові ініціативи урядовців.
Читайте також: Ще в одному ЦНАПі Дніпропетровщини тепер можна оформити біометричні документи