Стрес, тривожні думки, паніка, відчуття безпорадності, коли “опускаються руки”, збайдужіння до важливих справ, порушення сну – природні реакції на стан, в якому живуть українці.
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щороку 10 жовтня. Він покликаний звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини.
Фахівці кажуть, на практиці звертатися до фахівців люди не квапляться. Опитані нами дніпряни – теж. Але діляться, як допомагають собі у кризових моментах.
«Позитивно мислити, ну наприклад, коли почалася війна і всі були в шоці і в паніці, то виходячи на балкон, я бачила, що там життя продовжується, птахи гнізда в’ють, все добре. Життя продовжується».
«Насолоджуватися кожною хвилиною, те що от є, бути в моменті. Це мені допомогло, і допомагає зараз».
«Спілкуватися, говорити про свої проблеми, проговорювати їх. Знайти людину, яка може вислухати».
«Займатися спортом активніше, і читати цікаві книжки. Якось налаштовуватися на позитив».
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна восьма людина у світі живе з психічними розладами, які можуть вплинути на фізичне здоров’я та якість життя.
«Війна – це глобальний стрес, і тому в кожного з нас з’явилися нові проблеми, які ми раніше не вирішували. Тому побільшало проблем, як я вже казала, і у людей, які не можуть вирішити ці проблеми, з’явилися психосоматичні захворювання, які виявляються коли людина не може вирішити проблему, і психіатричні захворювання», – пояснює Світлана Мороз – директорка Дніпропетровської обласної психіатричної лікарні.
Турбота про себе може зіграти важливу роль у підтримці психічного здоров’я та допомогти у вирішені своїх проблем.
«Якщо психолог розуміє, що це не його проблема, він скерує до лікаря. Чим раніше, тим краще. Як запобігти проблемі, ну краще за все, як з’ясувалося — допомагати іншим. Тому, волонтерський рух, допомога один одному, це найкращий рух щоб вирішити свої проблеми», – наголосила Світлана Мороз.
Бережіть себе, та звертайтесь за допомогою. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здоров’я та попередити розвиток психічних розладів.
Читайте також: Павутиння нових шахрайських схем: як не потрапити на гачок аферистів.