Site icon Телеканал «ДніпроTV»

В одному з житлових будинків Дніпра підлітків не пустили до бомбосховища під час повітряної тривоги

Не впустили до бомбосховища під час повітряної тривоги. У Дніпрі, в одному із житлових будинків, трапився скандал. Буцімто підлітків, які хотіли сховатися від загрози ракетного обстрілу в одному із підвалів, не пустили до укриття самі мешканці будинку. Чому заборонили вхід? 

– Затоплено. Ви не маєте права сюди заходити.
– Чому? Кожен має право.

Відео, де підлітки намагаються увійти до укриття під час повітряної тривоги, миттєво поширилося соцмережами. На кадрах зафільмовано, як мешканці одного з будинків Дніпра заборонили ім пройти до підвалу під час повітряної тривоги. Пояснили: ви тут не прибирали, тож ховайтеся деінде.

Андрій Гуріненко, голова правління ОСББ у будинку Титова, 13: “Бомбосховищ у нас, как такових, не було. Були захалущені підвали. Більш того, відібрали одне приміщення у “Єви”, викинули кучу всякого мотлоху. Тих дітей тоді не було, і із-за цього зі старими жильцями дому виник скандал”.

В цьому будинку 2 входи до тимчасового укриття. Як пояснює Андрій Гуріненко, один з них був в аварійному стані, там прорвало трубу. А ось до іншого мешканці не впустили, бо діти там не прибирали.

-Тобто по вашому, якщо вони не прибирають, то вони не мають права заходити до підвалу, бомбосховища?
– Ні, в них є той підвал, в якому вони могуть сидіть. Всі підвали стоять відчинені. Вони не захотіли йти в той підвал, де не прибрано.
– Ви ж сказали, що труба прорвала і там було сиро.
– Ні, учора там… Ну, там трохи є сирість.

Людмила проживає у цьому будинку вже 51 рік — саме вона заборонила дітям йти в укриття. Каже, інцидент ій неприємний, але наполягає: вчинила справедливо.

Людмила, мешканка будинку: “Вони ламали двері, я почула зверху, вони у нас живуть. Ми не проти були, будь ласка, своєю сім’єю йдіть. А потім я їй сказала: “Глаша, ти не бреши, що ми тебе не пускаємо. Ми не хочемо, щоб твої друзі, навіщо ти водиш друзів. «А я що хочу, я то роблю”. А я кажу: “Ти цього не робитимеш».

Матір однієї з дівчат, яку не пустили до тимчасового укриття, каже, така ситуація трапляється вже не вперше.

Людмила, мешканка будинку: “Я не була присутня, але це не перший раз таке було. Мені не хочеться сваритися, але я хочу, щоб мої діти мали змогу укриватися, бо я на роботі, я працюю в лікарні. Я бачила, як вони приводять до ладу бомбосховище. Але я працюю у стаціонарі. Я ухожу, поки всі сплять, а прихожу, буває, вже темно. В мене не було можливості допомагати”.

Аби розібратися у ситуації та з’ясувати на чиєму боці правда, ми звернулися до спеціалістів.

Владислав Макарець, начальник організаційного відділу з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: “Оскільки в будинку створене об’єднання, здебільшого голови правління вирішують. І тут виникає питання: якщо все ж таки підвал придатний для того, щоб бути простим укриттям, він має бути загалом для будь-якої особи, яка хоче ним скористатися, незалежно від того, чи там прибрали, чи не прибирали, чи проживають, чи не проживають. Тому такі дії — вони порушують засади цивільного захисту. І це більше така побутова сварка, ніж якісь законні дії. Тому потрібно розділяти”.

Як пояснює експерт, підвальне приміщення вважається тимчасовим укриттям. А от якби це було бомбосховище, мешканці б понесли кримінальну відповідальність.