Site icon Телеканал «ДніпроTV»

В Америці вийде книга про витівки Коломойського: що в ній буде

У листопаді вийде книга про можливе відмивання коштів Ігорем Коломойським через купівлю нерухомості в Америці. Їі написав американський письменник та журналіст Кейсі Мішель.

Книга не лише про Коломойського, але там про українського олігарха є окремий розділ. Мабуть, внесок олігарха у світові оборудки був настільки визначальний, що його неможливо оминути. Про це повідомляє видання Букви.

За словами автора книги, Коломойський відмив «сотні мільйонів доларів» шляхом придбання занедбаних заводів та фабрик у США.

Слідчі в штаті Огайо розслідують умисний підпал на металургійному заводі, що належить українському олігарху Ігорю Коломойському

Олігарха звинувачують Міністерство юстиції США та українські правоохоронці  у використанні підставних компаній та офшорних рахунків для виведення мільйонів доларів, незаконно привласнених в Україні. Але Коломойський відкидає звинувачення і говорить про інвестиції з власних статків.

Що конкретно відомо

Кейсі Мішель розповідає про завод у місті Гарвард. Його побудувала компанія Motorola наприкінці 1990-х років, але через кілька років після завершення будівництва фабрика була вже непотрібна. У 2008 році, під час економічної кризи, на нерухомість з’явився покупець – Хаїм Шочет. Він придбав завод за 16,75 мільйона доларів США у власність компанії «Optima International». Це була головна компанія серед інших пов’язаних фірм.

Згодом американські прокурори назвали це «родиною Optima». Як стверджувало Міністерство юстиції, ця група компаній вклала сотні мільйонів доларів США у придбання комерційної нерухомості у Клівленді, Далласі та Луїсвіллі, сталеливарних заводів у Західній Вірджинії, Кентуккі та Огайо, а також у виробничі підприємства у штаті Мічиган.

За кілька років «родина Optima» скупила понад десять занедбаних американських підприємств. За словами прокурорів, всі покупки були безпосередньо пов’язані з потужною фінансовою групою з України, яка «купувала американську нерухомість, щоб приховати вкрадені гроші».

Після Революції Гідності в Україні у 2014 році правоохоронні звинувачували Ігоря Коломойського у тому, що він міг завдати збитків на суму не менше 5,5 мільярда доларів. Юридичні документи американських правоохоронців у минулому році детально описували, як Коломойський нібито використовував свій контроль над найбільшим банком України – ПриватБанком «з метою відмивання приголомшливих сум», а потім використовував низку підставних компаній і офшорних рахунків, щоб вивести кошти до США. Перед тим, як потрапити до «Optima», їх відмивали через підставні компаній і офшорні рахунки.

Нагадаємо, що наприкінці вересня 2021 року федеральна окружна суддя США Марсія Кук дозволила компанії Коломойського продати будівлю у Далласі. Це зробили, щоб розрахуватися з боргами та сплатити податки, а решту вирішено було покласти на депозитний рахунок, яким до рішення суду буде керуватиме американський уряд. Коломойський відкидає звинувачення і подав заяву на розгляд справи у третейському суді. За його словами, США не мали підстав відбирати його активи.