Знищений на 70%. Ситуація у Торецьку залишається складною, російські окупанти вже на околицях міста. Місцеві перебувають під майже постійним артилерійським вогнем. Триває евакуація, а захисники роблять все, щоб дати людям якомога більше часу. Чи стане Торецьк «містом-фортецею»?
Шалена інтенсивність боїв, постійні обстріли. У Торецьку — пекло. Ворог атакує місто на постійній основі.
За інформацією телеграм каналів, бої ведуться на околицях міста. Тож головне завдання для наших захисників – дати більше часу для евакуації цивільних. Наразі дітей у місті не залишилось.
З громади, за словами голови Торецької військової адміністрації Василя Чинчика, евакуювали понад 3 700 мешканців. Активно вивозити людей почали ще 24 червня.
Та є й ті, хто категорично відмовляються покидати рідний дім. Вірять, що ЗСУ не дадуть ворогу захопити місто.
Зараз у Торецьку залишається понад три тисячі цивільних. Люди ховаються у підвалах. Загиблих ховають прямісінько на подвір’ях, їхати на кладовище не ризикують.
Торецьк зруйновано на 70%. Такою є офіційна інформація від начальника Донецької ОВА Вадима Філашкіна,
Ще на початку 2022 року росія знищила в Торецьку міські мережі, лінії централізованого водопостачання та опалення. Окрім того, у місті немає газу, протягом останніх місяців – світла.
Військові експерти говорять — йдуть пекельні бої, вглиб міста намагаються потрапити диверсійно-розвідувальні групи.
«Є повідомлення про захід бойових диверсійно-розвідувальних груп. Не знаю, на яку глибину, але вони там є, вони перебувають, їх намагаються знищити. До речі, військові кажуть, що там з’явилися якісь підготовлені підрозділи, тобто це з неприємного дуже», – зазначає військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступка.
Невтішна ситуація і в усій Торецькій громаді. Особлива важка ситуація біля Нью-Йорка.
«Поблизу населеного пункту Нью-Йорк існувала загроза для оточення наших військ, тому з південної частини Нью-Йорка довелося вийти», – каже речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.
За словами Сергія Братчука, окупанти намагаються дійти до залізничних колій, щоб перерізати логістику збройним силам України та налаштувати свою.
«Найбільш інтенсивні бої відбуваються в агломерації Південне-Північне-Залізне, де ворог сконцентрував найбільшу частину своїх сил, для того щоб працювати саме по Торецьку. По Північному, на жаль, ворогу вдалося просунутися, він просунувся і перейшов залізничну колію. Сьогодні він після цього тактичного просування має певний перепочинок для того, щоб знову-таки зібрати сили і продовжувати рух у напрямку Торецька», – повідомляє Сергій Братчук.
Щодо озброєння експерти кажуть – наші сили програють в авіації та у кількості особового складу. Проте, ЗСУ мають свої переваги.
«З іншого боку, наше озброєння, якщо воно стосується піхотних підрозділів, які протистоять ворогу, то, звичайно, воно є високотехнологічним. Це озброєння як наше, так і, перш за все, наших західних партнерів, що допомагає стримувати ворога, завдавати йому величезних втрат і, наприклад, по дронах, подекуди й переважати. Але, на жаль, авіаційна складова у нас програє», – зазначив речник Української добровольчої армії «Південь».
Подальший хід боїв на Торецькому напрямку експерти прогнозувати не беруться. Кажуть — ситуація динамічна та може змінюватися чи не щохвилини.
На території громади досі працюють амбулаторії та лікарні, які продовжують надавати людям медичну допомогу та ліки, зокрема інсулінозалежним і хворим на серцево-судинні захворювання.
Якщо ж ви вирішили поїхати – можете залишити заявку на евакуацію за номерами, які зображені на екрані.
Читайте також: Наступ на Дніпро? росіяни за 20 кілометрів від Покровська