Site icon Телеканал «ДніпроTV»

УВАГА! Ціни на пальне зростуть! Рада підвищила акциз на бензин, газ та ДП!

В Україні з 1 вересня зростуть акцизи на бензин, дизель, автогаз і альтернативне моторне пальне. Усе через те, що треба поповнити державний бюджет. Також у пояснювальний записці до законопроєкту йдеться про те, що такий крок необхідний для приведення українського законодавства до норм Європейського Союзу на виконання Угоди про асоціацію. Та чи дійсно це європейський крок?

Готуйте додаткові 2 гривні з гаманця, аби придбати літр бензину. Верховна Рада ухвалила збільшення акцизу на усі види палива. Зазначають, це рішення прийнято для поповнення державного бюджету. У скільки зараз обходиться заправка авто дніпрянам? І як ставляться до новини, що треба буде платити більше?

Головний аргумент влади – Україна йде до членства в ЄС, і нашій країні необхідно змінювати законодавство до європейських норм.

А зарплаты нам тоже до европейских норм?

Пану Валерію нововведення, м’яко кажучи, не до вподоби. Ціни зростають, а умови не змінюються.

«От вам повний бак залити це скільки буде вартувати? 45 літрів – це десь три тисячі повний бак. І на скільки вистачає повного баку? На 500 – 550 кілометрів. Але це не факт, у наших заторах буває і на 400», – підраховує дніпрянин Валерій.

Окрім водіїв, «незручності» будуть і у пішоходів, каже Юрій.

«Ви ж розумієте, що підняття цін на бензин тягне за собою підняття цін взагалі на все: на продукти харчування, на перевезення, на доставку товарів, однозначно, люди платитимуть більше, а послуги ті самі», – зауважив дніпрянин Юрій.

Новий законопроєкт передбачає встановлення графіку щорічного збільшення акцизів. Вже з 1 вересня цього року бензин  та дизпаливо можуть подорожчати у середньому на 2 гривні за літр, автогаз — на понад 6 гривень.

«Власне, ця ситуація з нафтопродуктами є тільки частиною тих податкових пропозицій, які уряд вніс до Верховної Ради. Основна мета, ще раз повторюю, це наповнення державного бюджету. Значить, дивіться, дифіцит пів трильйона 500 мільярдів, безпосередньо ті податкові новації, про які йдеться мова в кращому випадку наповнять десь на 140 мільярдів», – наголошує економіст Олег Пендзин.

При цьому у міністерстві запевняють, що підвищення  цін на пальне від двох до трьох відсотків за літр «не буде відчутним для споживачів».

«Будь яке підвищення податків це не ок, і немає в світі людини, яка з величезним задоволенням платить податки», – каже Олег Пендзин.

Підвищення акцизу відбуватиметься у 5 етапів: з 1 вересня цього року до 1 січня 2028. За цей час 1 літр бензину зросте в ціні на 8 гривень, дизель — на 10,5, скраплений газ — на 11 гривень.

Читайте також: Україна в НАТО. Єдина з Дніпра на саміті Альянсу: Юлія Дмитрова про результати поїздки в США