Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Усунення невакцинованих працівників від роботи: чи порушуються права

Про те, як в інших країнах пояснюють необхідність вакцинації та скільки дніпрян не довіряє інформації уряду, говорили у програмі «Твій вечір» на каналі Дніпро TV.

“Світ в боротьбі з ковідом дуже часто наступає на основоположні права, які прописані в національних конституціях. Це типове явище сьогодні. Візьміть, наприклад, країни Західної Європи, ту ж Італію і Францію, Сполучені Штати Америки. Є дуже багато країн, які відсторонюють дійсно від роботи представників окремих професій, – каже політолог Ігор Чаленко. – В першу чергу медиків, працівників критичної інфраструктури, які невакциновані. Скажу що, наприклад Байден, президент Сполучених Штатів, прямо звертається до приватних роботодавців і каже: “Якщо ваші працівники невакциновані – звільняйте їх”.

За словами експерта те, що пропонує Кабмін, є найменьшим злом відповідно до перебування регіонів у червоній зоні.

“Інформаційна політика з боку держави все ж таки була недостатньою, – вважає соціолог Надія Міхно. – І ті згадки про необхідність вакцинації не давали такого широкого колу інформації для громадян. Звідти возникают міфи о вакцинації. Ті стратегії, що демонструє центральна влада, також обмежують в інформації. Міфи треба не ігнорувати, а розвіювати”.

Несприйняття вакцинації є в кожній країні в тому чи іншому обсязі. “В нашому випадку ми маємо досить низький рівень довіри до центральних інститутів влади. До самої системи у людей існує певне упередження щодо того, що говорять представники центральної влади і окремих сфер діяльності, – вважає експертка. – Ми маємо певний сплеск вакцинації на протязі останніх трьох неділь, але це зв’язано с певними обмеженнями, в які потрапило населення”.  

Як заявила Надія Міхно, на 10% зменшилося чисельність тих, хто взагалі заперечував можливість вакцинації, і вдвічі зросла кількість людей, які вже зробили щеплення – з 18 до 36 %. “Але близько 19% не довіряють інформації щодо кількості захворілих: 20% говорять, що вона занижується, 23 % – що завищується. Це свідчить про те, що в нас культура довіри не сформована до центральних інституцій”, – вважає соціологиня.

Також, Україна не могла протистояти планомірний антивацинторській кампанії. “Я не погоджуюся з міністром Ляшком, який оцінює інформаційну кампанію ледь ні як блискавичною, як було в останніх його інтерв’ю, – каже Ігор Чаленко. – Сьогодні антивацинторська кампанія має непогане фінансування. І люди дійсно не довіряють центральні владі, та й не мають взагалі культури вакцинації. Ми її втратили протягом часів незалежності України. І люди бояться абсолютно кожної вакцини”. 

Людям потрібно пояснювати – бодай кожному окремо, що вакцинація рятує життя. “Ми говорили – де ж вакцина? Немає вакцини! Коли вона потрапила, інформаційне поле було майже пустим. Треба заохотити людей, розвінчувати міфи, говорити про склади вакцин, про досвід використання”, – каже соціолог Надія Міхно.