Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Університетські клініки Австрії та Німеччини – приклад для України

Об’єднання медичної науки і практики. У Дніпрі можуть створити університетську клініку. Через євроінтегарцію України та реформування медичної галузі, подібні медзаклади — вимога часу. Стандарти всесвітньої медичної освіти з підготовки фахівців у вітчизняних лікарнях — можливі. Та поки в країні тільки наміряються втілити європейські практики, ми розповімо, у чому головна перевага єврейських університетських клінік. Взірцем сміливо можна вважати медзаклади Австрії та Німеччини.

Найстарший в Євпропі, однак – найпрогресивніший. Так говорять про Віденський медуніверситет. Започаткований у 1365 році, заклад є мегасучасною установою завдяки запровадженим підходам.

Юліан Хадшиєв, генеральний диреткор клініки: “Наши висококвалифицирванные специалисты, многие из которых являются профессорами университета, задействованы в авторитетных исследовательских проектах, занимаются леченеим наших пациентов, используя свой уникальный опыт. Медицинское обслуживание из одних рук – один из наших фирменных знаков”.

Віденський виш знаний, як університетська клініка, об’єднує у собі медфакультет, лікарню та базу для навчання майбутніх медиків. Не території медзакладу 36 безпосередньо клінік та 4 клінічних інститути. Щодня тут працює 53 операційних, 98 клінічних та 82 загальних відділення, 16 відділень інтенсивної терапії.

Вадим Бережний, засновник платформи з пошуку лікування за кордоном “MediGlobus”: “Безусловно, нам есть с чем сравнивать. Однозначно скажу, что большинство украинцев выезжают за границу, потому что сталкиваются с проблемами медицины или с их качеством, или в принципе не могут оказать серьезную помощь своевременно. Поэтому прежде всего я должен отметить, что обычно у нас есть хорошие специалисты, которые поднимают нашу медицину и дают возможность пациентам выздоравливать. Однако общий уровень медицинских услуг, в сравнении из ЕС, оставляет желать лучшего как за своевременностью предоставления помощи, как по качеству, как по объему медицинской помощи, так и за современностью этой помощи”. 

З 2005 року віденська університетська лікарня стала міжнародним спеццентром, який успішно бере участь у багатьох проєктах охорони здоров’я.
Німеччина також знана високим рівнем своєї медицини. Серед 2000 лікарень 32 – є університетськими клініками. Відома і найстаріша в Європі клініка на базі Берлінського медуніверситету, заснованого у 1710 році.

Олескандр Міндлін, берлінський гід: “Мы в самом центре Берлина. Когда-то это очень было далеко от города, и именно далеко от города построили чумной барак”. 

Із чумного бараку і почалася історія нині знаної клініки Шаріте. Її будували на базі Університету Гумбольдта та Вільного університету Берліна. Клініка є медфакультетом, університетською клінікою та базою для навчання майбутніх медиків одночасно.

Дмитро Ладиженський, експерт з організації лікування: “Здесь расположена нейрохирургия, здесь расположена дерматология, здесь расположена общая нефрология, здесь расположено комфортное отделение для инстранных пациентов. Люди с разными диагнозами, те, кто приезжают из-за границы там находятся, и врачи из отделений приходят к ним впалаты”.

Більше половини Нобелівських лауреатів у галузі медицини пов’язують саме із Шаріте. Такі шалені результати, говорять фахівці, — результат поєднання науки і медицини. І нині, у зв’язку з євроінтеграцією України, створення мережі університетські клінік стало актуальним питанням.

Вадим Бережний, засновник платформи з пошуку лікування за кордоном “MediGlobus”: “Идея хорошая, но мало создать университетские больницы. В Украине это связано с областными больницами и институтами – тот же институт Ромоданова в Киеве, нейрохирургии. Соответственно, мало создать. Важно правильно организовать их работу, правильно организовать их финансирование и медицинскую систему в целом”. 

Дніпропетровщина також має шанс створити університетську лікарню. МОЗ нещодавно направило листа з пропозицією створення такої в області на базі лікарні імені Мечникова.

Євгенія Дитятковська доткор медичних наук, професорка, заслужена лікарка України, експертка МОЗ з питань алергології та імунології: “Створення університетської лікарні нічого не руйнує, нічого. Нічого не змінюється в структурі кліники. Нічого не змінюється, по-перше, маршрутизація наших хворих. Пусть хворі не хвилюються. Пусть лікарі не хвилюються. Лікарня ця буде підлегла до Міністерства охорни здоров’я, ректор і генеральний директор — всі остаються на свої місцях.
Тепер Дніпропетровщина чекає на власну Шаріте”.