200 скульптур з дроту. Унікальні витвори мистецтва художника та творця Олега Бублика презентували в одному з музеїв Дніпра. Виставка невеликих за розміром скульптурних композицій вразила відвідувачів. Як проходило відкриття в умовах воєнного стану та коли можна подивитися на мініфігурки?
“Перед працею ти дивишся, де почати лінію, а потім воно якось само в голові відкладається, і так далі йде”.
47-річний Олег Бублик демонструє свою першу в житті скульптурну роботу із дроту. Маленька статуетка передає образ покійного батька. Згодом вона надихнула чоловіка оволодіти мистецтвом металу глибше. Тепер його витвори дебютували в музеї Дніпра.
Олег Бублик, митець: “Я закінчив художнє училище, але це було дуже давно. А потім життя пішло, що я це все закинув. Я працював, а до мистецтва не мав відношення. А потім якось переосмислив все і вирішив займатися цим. І в такий час, коли йде війна в країні, залишатися в стороні від цього не по-людськи. І треба це в творах робити, щоб люди це пам’ятали”.
Образи європейських Пабло Пікассо, Вінсента Ваг Гога, українського Тараса Шевченка та статуя козака Мамая. 200 скульптур, в яких автор поєднав не одне людське покоління. Тут можна побачити й сьогоденну історію війни. Відвідувачів такі витвори дуже вразили.
“Олег рос у нас на глазах. И мне сейчас очень приятно видеть его работы, видеть индивидуальность в его работах, видеть, что он многого добился”.
“Подобається, цікаво. Я такого не бачив, щоб з проволоки робили такі фігури. Виглядає так, як живі, відчувається якась сила та енергія, не механічна справа”.
“Коли ти на це дивишся, то хочеш перемоги і хочеш повернутись до того світлого життя, яке у нас було. І він надихає своїми творами тим, щоб ми більше допомагали ЗСУ”.
Окрім металевих експозицій, тут представлені картини Олега Бублика. Дізнавшись про творчість сучасного митця, керівники музею організували для нього персональну виставку.
Анастасія Шапошникова, наукова співробітниця відділу музею «Літературне Придніпров’я»:
“Зараз, в цих умовах, коли наша колекція не може експонуватися, ми вирішили створити цю експозицію. Пан Олег на це погодився. І для нас це стало символічно, бо це перша персональна виставка пана Олега. А в нас — це перші кроки в експозиції в цих умовах”.
У планах митця — створити велику об’ємну роботу із дротового матеріалу. Експоновані твори доступні відвідувачам будуть до кінця липня з 10-ї до 17-ї години, окрім понеділка та четверга.