Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Укриття, яке існує лише на папері: жителі Гупалівки на Дніпропетровщині проти голови

Більше повноважень керівництву, аби місцеві мали краще, комфортніше життя – такі цілі ставили, коли створювали територіальні громади. Але пощастило не всім. Мешканці сіл Чернеччина та Гупалівка, що на Дніпропетровщині, виступають категорично проти керівництва Чернеччинської ТГ. Звинувачують у безладі, відсутності доріг, умов для навчання й нарікають на відсутність безпечних та доступних укриттів.

Саме на цьому місті, повинно стояти модульне укриття, яке захистить від ракетних атак дітей гупалівської школи та гупалівського дитячого садка, проте ми бачимо тільки зрівняну землю, яку зрівняли за ініціативою батьків.

Начальний рік на Дніпропетровщині розпочався не для всіх школярів.

Класи у цьому ліцеї повністю готові зустрічати учнів, проте через відсутність укриття діти залишаються вдома на дистанційному навчанні.

Відсутність укриттів та шкільних автобусів у Чернеччинській громаді призвели до того, що діти не пішли до школи. Керівництво громади не подбало про безпеку та комфорт учнів.

«На даний час, заклад готовий до навчання, є проблеми, які необхідно швидко вирішити — це укриття і шкільний автобус», — Юрій Риженко, директор Чернеччинського ліцею.

Святослав мріє повернутися за парти та навчатися разом з друзями.

«Мені подобається в цій школі навчатися. Я хочу, щоб ми бачились з друзями, однокласниками в школі», — розповідає учень 3 класу Святослав.

Автобуси відсутні, бо на початку повномасштабного вторгнення громада передала їх для евакуації людей із зони бойових дій. З того часу минув понад рік, втім автобусів більше ніхто не бачив.

«Кожного ранку повз їхні подвір’я, проїжджає автобус, який забирає дітей в іншу громаду. І наші батьки замислюються над таким запитанням, чому наші діти не можуть навчатися у нашій же школі», — зауважує директорка Гупалівського ліцею Лариса Чернеченко.

Також офлайн-навчання не можуть відновити через відсутність укриттів. Захисні споруди на території шкіл мали встановити ще 31 серпня. Проте ані будматеріалів, ані самих споруд ми не побачили.

«Рішенням сесії сільської ради були виділені кошти з місцевого бюджету на капітальні видатки в сумі 6 000 000 грн. на придбання швидкоспоруджуваних захисних споруд модульного типу… Доставка та монтаж споруд буде проведено до 31 серпня 2023 року», — йдеться в документі.

«На даний час ви саме бачите, що в нас немає споруд, хто цим займається нам не відомо, все скривається. Що цікаво, ось уявіть 130 дітей мають перебувати в модульному приміщенні, яке буде збудовано, в на десять на десять ця споруда», — каже мешканець громади Микола Мурчич.

Всі ці негаразди, як кажуть мешканці села, відбуваються через недбалість голови сільради Наталії Сільман. Люди підозрюють її у створенні корупційних схем.

«Наталя Сільман не заслуговує бути головою Чернеччинською ОТГ. З усіх п’ятисот робочих днів, що вона знаходилась на роботі, вона весь час хворіла та була відсторонена судом, на що є відповідні документи. На роботі вона всього знаходилась сто сорок днів за півтора року», — наголошує Микола Мурчич.

Мешканці громади влітку вже збирали підписи за висловлення недовіри голови громади. І не
збираються далі терпіти знущання над дітьми.

Читайте також: Підручники у гаджеті: додаток «MyBook» робить зручнішим навчання