Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Українські депутати планують скасувати святкування 8 березня

8 березня не буде? Група народних депутатів запропонувала скасувати святковий день 8 березня, щоб «покінчити з нав’язаними традиціями минулої спадщини». Але чи дійсно це радянське свято про квіточки? 

Більше ніяких листівок у месенджерах про «свято весни». Нардепи пропонують замінити 8 березня. Таким чином влада вкотре хоче віддалитися від пережитків СРСР. Проте, святкова дата з’явилась відчутно раніше згубного режиму.

Вперше свято 8 березня відзначили у 1917 році і назвали його «Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир», а не «свято жінок». Проте, з огляду на радянське минуле, в Україні все ж дещо викривлене уявлення про це свято.

Анна Юрченко: «Це не про весну, красу і квіточку, і можливість не мити посуд в цей день. Це про дещо глибше. Рівність, рівні можливості — це про видимість жінок. Аби дискредитувати це свято, вигадують марші проституток, марші кухарок і когось ще. Але це також про інше, і також є історичною вигадкою, аби спошлити цей день».

Як альтернативу 8 березня — українкам пропонують 25 лютого. Це день, коли народилася Леся Українка. Образ відомої письменниці вирішили запропонувати в якості символу боротьби за права жінок в Україні.
Багато її творів присвячені жінкам. А також її слова лунали на Майдані, коли українці виборювали незалежність.

Анастасія Шапошнікова, наукова співробітниця музею «Літературне Придніпров’я»: «Тільки жінка могла написали: «Твої листи пахнуть зав’ялими трояндами». Мавка. Її образ пройшов випробування часом, навіть в якийсь момент вона випередила свій час. Якщо Іван Франко писав після її першої збірки, що вона дуже талановита, але є певні слабі мотиви, то через сто років її слова лунають у студентів, коли виборюють незалежність України».

Наразі проєкт закону не ухвалили. Його передали для ознайомлення комітетам. Тож святкувати 8 березня чи ні — особистий вибір кожного українця.