Краматорськ, Лисичанськ, Харків. Підприємці з цих місць на початку повномасштабного вторгнення релокували свій бізнес до Дніпра. І не зважаючи на чимало труднощів, продовжують розвивати свої бренди. Саме для них відкрився перший шоурум, де всі бажаючі можуть познайомитися зі зразками продукції.
Світлана вже 20 років створює жіночий одяг, а десять років тому до сімейної справи приєдналася і донька.
“Приїхали ми сюди з Краматорська, раніше жили й працювали там. Тепер тут. Намагаємось залучати як можна більше покупців й розширюємо асортимент”.
Марія і її чоловік ще у 2015 році заснували бренд дитячого одягу. Неодноразово стикалися із тим, що одяг для малечі буває незручним.
“У березні 22 року ми переїхали у Дніпро без свого виробництва, без обладнання. Вже в квітні нам запропонувала держава релокувати наш бізнес. Це була наша військова адміністрація та укр.пошта. Вони нам допомогли вивезти наше обладнання з Лисичанська і таким чином ми переїхали у Дніпро і вже тут почали відновлювати своє виробництво”, – розповідає бізнесвумен Марія Косілкина.
У шоурумі можна знайти і аромасвічки від харків’ян.
“Коли ми сиділи у Харкові ми збирали усі свої свічки, які були вдома, звичайні з магазину їх переміщювали, поєднували, розплавляли і так робили перші свої свічки, які нас рятували від повної темряви в квартирі. І потім ми вже переїхали в дніпропетровську область, ми вирішили, що треба починати щось робити. Спробували нові свічки зробити і потім нам так сподобалось, люди почали замовляти і от ми вже дійшли до того, що в нас дуже багато вибору, дуже багато ароматів, які ми створюємо майже власноруч”, – каже бызнесвумен Анастасія Повненька.
Асортимент ароматів вражає: карамельний попкорн, яблучний сік, шоколадне печиво з молоком, лісові ягоди з ментолом, лимонний капкейк та бананове крем-брюле.
Відкрили шоурум в межах проекту “Бізнес-клуб для власників релокованого бізнесу” за підтримки фонду “Східна Європа”.
“Створили спочатку бізнес клуб. Ми робили зустрічі з місцевими підприємцями, ми робили навчальні зустрічі і так народився цей шоурум. Як площадка, де виробники можуть представити свої продукти. Запросити сюди своїх потенційних клієнтів. Не на виробництво, а в таке красиве місце в Дніпрі в центрі Дніпра, де вони можуть показати що вони роблять, якої це якості, провести перемови і таким чином розвивати свій бізнес, знайомитись, дружити з місцевими і інтегруватись в місцеву громаду”, – розповідає співзасновниця шоуруму релокованого бізнесу у Дніпрі Олена Кучерук.
У шоурумі, тобто кімнаті для показу, поки представлено 7 брендів. Кожен з підприємців працевлаштував десятки людей, і багато хто з них – теж переселенці.
Дніпро – перший, але у майбутньому планується відкриття подібних шоурумів і в інших містах Україні.
Читайте також: У Дніпрі за декількома адресами відстунє водо- та електропостачання: оперативна інформація від комунальників станом на 10:00