Рекрутер, психолог та програмний фахівець. Команді спеціалістів у центрі «Я – Маріуполь» вдалося працевлаштувати більш ніж половину безробітних переселенців. Це результат співпраці центру з урядом Німеччини. Інші міжнародні благодійні організації постійно надають підтримку тим, хто був вимушений покинути рідне місто та починати все з нуля в Дніпрі.
У центрі «Я – Маріуполь» кожного дня надають різну гуманітарну допомогу переселенцям, які оселилися в Дніпрі. Один з проєктів має назву «Робота для тебе». Спеціалісти допомагають працевлаштуватися тим, хто не зміг знайти роботу самостійно.
Олександр Халявінський, керівник центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» у Дніпрі: «У нас працевлаштований рекрутер завдяки GIS і уряду Німеччини, ми облаштували робоче місце. У нас є все необхідне обладнання для роботи рекрутера, і рекрутер є в штаті центру «Я-Маріуполь», який сьогодні продовжує працевлаштовути наших маріупольців.
За 4 місяці фахівцям-рекрутерам вдалося працевлаштувати 177 людей. Здебільшого маріупольці знаходять роботу у сфері металургії, торгівлі та в економічному секторі.
Інні Бобровській швидко підібрали вакансію. Наразі жінка працює шеф-кухарем в італійському ресторані.
Інна Бобровська, переселенка з Маріуполя: «У короткий час зателефонували, сказали: «Інно, є робота, йди». Я пішла. Поруч із будинком, буквально за кілька кроків, я отримала роботу».
Проєкт з працевлаштування переселенців у Дніпрі реалізований за дорученням уряду Німеччини.
Анка Фельдгузен, посол ФРН в Україні: «Ми просто хотіли допомогти тимчасово переміщеним особам. Ми мали цей досвід, що зробити для них. І перш за все – знайти для них роботу. Тому що люди, їм треба дати сенс в житті».
На цьому співпраця центру «Я – Маріуполь» з міжнародними організаціями не завершується.
Олександр Халявінський, керівник центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» у Дніпрі: «Сьогодні ми отримуємо засоби гігієни від міжнародної організації міграції, сьогодні у нас на базі центру працює наш гарний добрий партнер — гуманітарна місія «Проліска», яка сьогодні привезла до нашого центру допомогу від УВКБ ООН у вигляді дитячого одягу. Сьогодні ми видаємо дитяче взуття розміром від 32 до 36. Їх отримують найменші маріупольці. Також це комплекти одягу».
Тетяні вдалося виїхати з Маріуполя на сьомому місяці вагітності. Доньці вже 1 рік і 3 місяці.
Тетяна, переселенка з Маріуполя: «Скоро буде холодно, тому для діток, я думаю, це дуже гарно. Харчування постійно отримуємо тут, задоволені всім».
Олексій Пріма, консультант гуманітарної місії «Проліска»: «За цей тривалий час співробітництва нами покрита дуже велика потреба маріупольців в наданні непродовольчих товарів першої необхідності, одягу, взуття».
В центрі працюють юристи, психологи та медпрацівники. У розпорядженні маріупольців є пральня, послуги швачки та салон краси.
Читайте також: У Дніпрі у парку Зелений Гай КП ремонтують тротуарне покриття