Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У спецшколі Дніпра навчають майбутніх водіїв трамваїв і тролейбусів

Від теорії до практики. У Дніпрі всіх охочих навчають професії водія тролейбуса. На базі депо номер два навчання проходить вже шоста група майбутніх кермувальників. Школу відкрили ще у 2019 році, за три роки тут  підготували 220 водіїв трамваїв і тролейбусів для Дніпра, Кропивницького та Кам’янського. Чи вистачає під час війни охочих опанувати нову спеціальність?

Валерія виросла у Бахмуті, і за фахом вона перукар-стиліст. Та у 18 років зрозуміла: її мрія – керувати великими машинами. Спершу навіть встигла попрацювати кондуктором у київському тролейбусі. Але з початком війни усвідомила: мрії варто здійснювати – і пішла на курси водіїв електротранспорту.

Валерія Пікуліна, навчається на водія тролейбуса: «Пробовала ездить. Не знаю, вот на троллейбусах, даже чем длиннее гармошка, ездить намного легче, чем на легковой машине. Но это для меня. Влюбилась в это, все, и не могу жить без этого. Было много разных специальностей. Но где бы не была, душа лежит к рулю, к дороге».

А от Андрій – професійний водій, проте, вантажівок. І у тролейбуси закохався нещодавно, коли після 10 років змінив власного залізного монстра і проїхався міським електротранспортом.

Андрій Кабаченко, навчається на водія тролейбуса: «Я уже очень долгое время не ездил на городском транспорте. То есть больше 10 лет. Не обращал внимания вообще на електротранспорт, вообще на городской транспорт. А когда мы сели – это был, в частности, 14-й маршрут на Солнечном, маленькое расстояние. Я когда зашел и увидел, что он с кондиционером, все там чистенько, убрано, аккуратненько, я на троллейбус посмотрел совсем с другой стороны».

Спершу теорія і лише потім практика, кажуть викладачі. Тут майбутніх водіїв навчають не лише керувати рогатими, але й правилам дорожнього руху та й самій начинці тролейбусів. І на все про все – лічені місяці, аби учні як найшвидше стали до роботи.

Валентина Чернецька, начальниця навчально-виробничого центру КП «Дніпровський електротранспорт»: «Час навчання скоротився з 5 до 3 місяців. Теоретична частина проходить 2 місяці, і 5 тижнів –  практичні заняття на навчальному тролейбусі. На підприємстві вона пройде стажування з пасажирами в кількості 225 годин, і потім вже буде працювати самостійно».

У навчальному центрі кажуть, нині лише Дніпро потребує сотню водіїв тролейбусів та трамваїв. То ж зараз цій професії навчають 21 чоловіків та дівчат. І це вже другий набір учнів. Перші випускники стали до роботи ще у травні.

Володимир Сусленков, заступник директора з експлуатації та перевезень КП «Дніпровський електротранспорт»: «С начала боевых действий порядка 40 водителей трамваев и троллейбусов ушли в ВСУ и защищают нашу Родину. Так вот, чтобы как-то компенсировать 10% наших работников, мы и начали проводить эти курсы по обучению на водителей трамвая и троллейбуса. Кроме этого, мы предоставляем работу водителям трамваев и троллейбусов с тех городов, где в этих городах – это Бахмут, Мариуполь, Северодонецк – где водители не могут выполнять из-за войны свои функциональные обязанности».

Наступний набір у групу майбутніх водіїв розпочнеться вже у вересні.