Мешканці села Чаплі, що на Дніпропетровщині, багато років страждали від масових сміттєзвалищ, через нестачу сміттєвих баків та нерегулярного вивезення відходів. Люди намагалися самостійно вирішити проблему, проте все було марно. Сміття лише накопичувалось. Місцеві активісти та жителі села тішаться: після підписання договору з товариством «Екологія-Д», питання зі сміттєзвалищами вирішили. Відтепер в селі є по декілька сміттєвих баків на одній точці, а самі відходи вивозять щотижня.
Юлія Терещенко, жителька села Чаплі: “Ситуация раньше была очень плачевной. Так как мы, наш район, прилегает к лесопосадкам, просто у нас все было загажено мусором – бытовыми отходами, строительными отходами”.
Активістка каже, після підписання договору з товариством «Екологія-Д» ситуація поліпшилась. З’явилися нові сміттєві баки, а відходи тепер вивозять щотижня.
Анна Демиденко, начальниця відділу поводження з відходами управління комунальної екології Дніпровської міськради: “Відповідно до законодавства, кожен мешканець, суб’єкт господарювання, приватні особи повинні заключати договір на вивезення твердих побутових відходів з перевізником, якій визначено ограном місцевого самоврядування на території міста”.
Відсутність цього договору є порушенням правил благоустрою. Воно карається штрафами від 350 до 1700 гривень.
Віталій Коваленко, директор компанії «Екологія-Д»: “Не секрет, что в городе существуют “черные” перевозчики, которые возят, берут деньги напрямую с потребителя, договор не заключают и, как правило, не довозят до полигона, а вывозят куда-то, типа в такие места, лесопосадки. За которыми нам приходится убирать. Есть перевозчики, которые заключают договор, но отсутствует в нем пункт на вывоз крупногабаритного мусора. Поэтому народ этого не понимает, сносит все на точку ТБО”.
Втім, в договорі з “Екологією-Д” такий пункт передбачений. Загалом перевізник обслуговує всі вісім районів Дніпра, для цього працює більше 30 одиниць техніки.