Анастасії Медяник тільки 15 років, але не дивлячись на свій молодий вік, дівчина стала президенткою учнівського самоврядування. Її звичайний день розпланований щохвилинно. Улюблене хобі Анастасії – гра на фортепіано. Вже 10 років дівчина декілька разів на тиждень відвідує музичну школу.
“В общем, все звучит очень приятно. Но хотелось бы, чтобы аккорды и бас были более бархатные, и верхушки должны быть более звонкие, и в аккордах, и в октавах”.
Навіть після багатьох років занять ідеальна гра виходить не з першого разу, але завдяки своїй наполегливості, дівчина все-таки домагається ідеального звучання.
Наталія – викладачка Анастасії, каже: як зараз пам’ятає той день, коли дівчина перетнула поріг музичної школи.
Наталія Пантелеєнко, завідувачка фортепіанного відділу дитячої музичної школи №10: “Анастасія з мамою заглянули сюди, у клас, і спитали, чи можна, щоб я подивилась на дівчинку і сказала що я думаю. Ну дитина, у неї очі горіли, як і зараз горять, так і тоді горіли.
Окрім грі на фортепіано, дівчина має ще безліч хобі. В її планах – відкриття інтерактивного класу у своїй школі.
Анастасія Медяник, лідерка учнівського самоврядування середньої загальноосвітньої школи № 19: “Ми разом з моєю командою плануємо майбутні проєкти. Саме вчительська – це був не наш проєкт, скажу чесно. Звісно, це був проєкт вчителів, це, звісно, їх ідея. Вони молодці, ми пройшли в перший тур, а про клас для інтерактивних діток – це ідея моя. Але моя команда мене підтримує, я дуже їм вдячна за це. І ми будемо рухатись далі, і будемо завжди відкриті для нових проєктів”.
Протягом десяти років Анастасія відвідує свою рідну школу. Директорка закладу, де навчається дівчина, розповідає: Настя вже стала місцевою зіркою.
Розана Громова: “Анастасія – це неймовірна дитина. Вона має таку величезну кількість талантів, що хватило б на декілька чоловік. Але в ній вони всі добре разом живуть, ці таланти. І кожного дня вона відкриває щось нове”.
Інший представник активної молоді – Вадим. Поза навчанням хлопець полюбляє займатись воркаутом.
Вже 2 роки 3 рази на тиждень він приділяє час цьому виду спорту.
Вадим намагається бути лідером навіть у воркауті. Каже, час для нього знаходить завжди та вже встиг отримати багато нагород.
Вадим Каплюк, лідер учнівського самоврядування середньої загальноосвітньої школи № 73: “Чемпион города по выходам на две в своей возрастной категории, третье место в городе переднему вису в абсолютной категории там, где любых возрастов люди, и так далее. Футбол, я двукратный чемпион области по футболу. Неоднократно занимал в чемпионате города призовые места. Лучший вратарь города несколько лет подряд”.
Не дивлячись на дуже плідний графік, хлопець встигає усюди та вже організував 5 цікавих проєктів на посаді президента шкільного самоврядування.
Вадим Каплюк, лідер учнівського самоврядування середньої загальноосвітньої школи № 73: “Это спикинг клаб. Там проходит весь разговор только на английском языке. Я являюсь президентом этого клуба, дальше Дніпро клаб. Мы организовали этот клуб, который помогает детям узнать историю города в интересной форме. Также я являюсь президентом этого клуба и веду эти занятия. Третий клуб – это «Czech» клаб, шахматний клуб, там обучают детей играть в шахматы”.
Сьогодні разом з Анастасією та Вадимом у Молодіжному центрі Дніпра будуть нагороджувати ще тридцятьох представників активної молоді стипендією Олександра Поля.
Рафаель Кіжнер, голова Молодіжної ради Дніпра: “Сьогодні відбудеться нагородження найактивніших учнів Дніпра, найактивніших лідерів, які взагалі є у нашому місті, яких сьогодні ми обрали. Це лише 30 осіб з усього міста, з сотень тисяч учнів, які сьогодні отримають свої нагороді відповідно до тих звань, відповідно до їх досягнень, які вони отримали попереднього року. Всіх відзначимо і нагородимо, і обов’язково обговоримо, що вже зробили і що зробимо”.
Окрім стипендії міського голови, нагородили також переможців конкурсу команд учнівського самоврядування MAXIMA.
Одарка Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: “Він раніше був очний. Через пандемію ковід ми перевели його в формат онлайн. Це були відеороботи, відеоуроки, сьогодні можна буде переглянути деякі з них. Ну, і в цілому хочу зазначити, що автором такої взаємодії зі шкільним самоврядуванням, безпосередньо зі створенням окремого проєкту, автором був тоді ще представник Молодіжної ради. Зараз Рафаель Кіжнер є головою Молодіжної ради Дніпра”.
У департаменті молодіжної політики та національно-патріотичного виховання зазначають: в останні роки активної молоді все більше.
Одарка Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: “Найперше хочу зазначити, що навіть якщо в школі на даний момент ще немає великої активності, в якійсь конкретній школі, наприклад, немає потужного учнівського самоврядування, дитина, будь то дівчина чи хлопчик, починаючи з 14 років, так як це вже категорія “молодь” – може безпосередньо звернутись до Молодіжної ради Дніпра. Для цього достатньо в пошуковій системі будь-якого браузера вбити «Молодіжна рада Дніпра» і обов’язково вам видасть контакти”.
Отримавши свої нагороди, щасливі та натхнені школярі знову повертаються до своїх проєктів.