Навчальні заняття у закладах загальної середньої освіти Дніпра закінчаться 30 травня.
«Це був перший навчальний рік з моменту повномасштабного вторгнення, коли вийшли на змішану форму навчання. Тобто повернули дітей до закладів, розуміючи важливість комунікації, спілкування. 30 травня закінчаться навчальні заняття. Формат проведення урочистостей з цього приводу, так званого свята останнього дзвоника, заклад освіти обирає самостійно, враховуючи безпекову ситуацію. Відповідно до чинного законодавства, випускники звільнені від державної підсумкової атестації. Однак ті, хто планує вступати до закладів вищої освіти України, повинні скласти національне мультипредметне тестування. Цього року воно проходитиме в один день. На це відводиться 4 години. Обов’язковими є чотири предмети (українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір). Випускники складатимуть НМТ в укриттях на базі пунктів тестування, організованих у 10 закладах освіти. Звертаємо увагу, що у персональних кабінетах вже є сертифікати та перепустки на НМТ. Тобто, вже відомий заклад з адресою, де випускник писатиме НМТ», — розповіла заступниця начальника відділу освітньої діяльності управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Сокур.
Вона також зазначила: «Щодо формату проведення урочистостей вручення документів про повну загальну середню освіту, кожен заклад вирішує самостійно. Знову ж таки, враховуючи безпекову ситуацію».
У дніпровському ліцеї № 111 проведуть інструктажі для дітей щодо безпеки під час літніх канікул. А також години спілкування, де діти отримують свої табелі, грамоти, дипломи.
«Свято останнього дзвоника у звичному форматі не плануємо. Однак для 4 класів, які закінчують початкову школу, та для випускників 11 класів плануємо заходи», — зазначила директорка Світлана Горбачова.
Нині одинадцятикласники активно готуються до НМТ. У згаданому ліцеї організували підготовчі курси після уроків.
«Проходимо завдання рівня НМТ і такого ж формату. Це дуже допомагає у підготовці до тестування, згадати пройдений матеріал. Сподіваюся, у мене все вийде гарно скласти. Планую вступати на українську філологію», — каже випускниця 11-го класу Софія Головко.
Цього навчального року у Дніпрі випускників 9-х класів — 9 821, 11-х — 5 182, з них 325 претендентів на золоту медаль та 105 — на срібну.
Навчальний рік у мистецьких школах Дніпра закінчиться 31 травня. А 1 червня проходитиме день відкритих дверей. У місті працюють 22 мистецькі школи.
«Це музичні, художні школи та школа класичного танцю. Їх відвідують близько 8 тис. дітей. Попри складну ситуацію в країні нам вдалося провести цей навчальний рік у змішаному форматі. Переважно він був очним. Лише групові занятті були дистанційними. У день відкритих дверей діти з батьками можуть прийти до мистецької школи, побачити, як вона працює чи спробувати, наприклад, пограти на інструментах, помалювати тощо. І одразу записатися на майбутнє навчання», — сказав заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.
За його словами, цього року вперше на базі чотирьох музичних шкіл будуть організовані літні музичні школи: «Із 3 червня вони працюватимуть на базі музичної школи № 15, № 18, № 19 та № 9.
Період відвідування триватиме тиждень. Це можуть робити не лише учні мистецьких шкіл, а й інші діти. Кожен заклад готує свою насичену програму. Батьки вже зараз можуть записувати своїх дітей».
«Готуємо цікаву насичену програму за такими напрямами, як образотворче мистецтво, хореографія, вокал та ознайомлення з музичними інструментами. Будуть квести, флешмоби. Тож запрошуємо дітей віком від 4 до 12 років до нашої літньої школи», — підкреслила директорка дніпровської дитячої музичної школи № 19 Ганна Романовська.
Читайте також: «Яскраві діти Дніпра»: виступи юних талантів