У школах, коледжах та профтехах області пройшли уроки звитяги. Їх присвятили Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дітям та молоді розповіли про героїзм українських воїнів двох поколінь: 30-40-х років минулого сторіччя і сучасних. Заняття пройшли онлайн.
«Такі патріотичні уроки проводимо щороку. Розповідаємо молоді про Другу світову. Про звитягу Героїв, які подарували нам мир. Сьогодні український народ захищає свою державу, свободу, – сказав керівник одного з дніпровських профтехів Віктор Кривозуб. – Такі уроки згуртовують усіх нас: і учнів, і педагогів. А коли ми разом, ми – сила, а значить, обов’язково переможемо».
До проведення уроку колектив закладу підійшов творчо. Учениця профтеху онлайн продекламувала вірш Ліни Костенко. В аудиторії викладачка виконала сучасну фронтову пісню.
«Урок проводимо в патріотичному настрої. Ми всі налаштовані на перемогу. Аби можна було спокійно навчати дітей, відбудовувати країну», – наголосила заступниця керівника закладу Олена Ягодка.
Онлайн долучився випускник Сергій Калитюк. Він у 2014 році пішов в АТО, отримав важке поранення. Зараз в інвалідному візку. Але хлопець не падає духом. Він – «срібний» призер Ігор нескорених. Це міжнародні спортивні змагання ветеранів, що були поранені на війні.
На урок запросили і волонтерів – переселенців із Харкова, що оселилися в гуртожитку. Вони поділилися, як наближають перемогу.
«Через війну мені довелося залишити свій дім, змінити звичний спосіб життя. Та у Дніпрі ніяк не знаходив собі місця. Усі думки були про те, що коїться у рідному місті. Тому вирішив допомагати землякам, які хочуть виїхати з гарячих точок. Майже щодня виїжджаю на власному авто до населених пунктів Харківщини, Донеччини. Доставляю людей до безпечного місця», – поділився волонтер, переселенець Яніс Рижийс.
8 травня в Україна відзначають День пам’яті та примирення. 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.