Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У ЄС представили шостий пакет санкцій проти рф

У ЄС готові до найжорсткіших заходів боротьби з російською агресію. Напередодні Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн представила шостий пакет санкцій проти Росії. Зокрема, мова йде про нафтове ембарго, що нанесе удар по економіці країни-агресорки та паралізує можливість фінансувати війну. Однак, спочатку всі ці заходи мають бути схвалені членами ЄС. Хто зі світових лідерів згоден на непростий крок?

Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської комісії: “Сьогодні ми адресуємо нашу незалежність від російської нафти. І давайте будемо чесними, це буде нелегко, тому що деякі держави-члени дуже сильно залежать від російської нафти. Але ми просто повинні зробити це. Тому сьогодні ми пропонуємо заборонити усю російську нафту для Європі. Ми поступово згорнемо постачання російської сирої нафти протягом шести місяців, і ми знайдемо іншу продукцію до кінця року. Цим ми максимізуємо тиск на росію, в той же час, це важливо, ми мінімізуємо шкоду для нас і наших партнерів по усьому світу, тому що, щоб допомогти Україні, ми повінні переконатися, що наша економіка залишаєтся сильною”.

Минулоріч росія поставляла в ЄС чверть імпорту нафти, а Нідерланди та Німеччина були найбільшими покупцями.

В уряді Нідерландів заявили, що хочуть повністю припинити імпорт російського пального до кінця цього року.
Німеччина різко скоротила свою залежність від російської нафти – з 35% до 12%.
Однак, світові лідери по-різному дивляться на прийняття цього рішення. Так, в Угорщині заявили, що накладуть вето на пропозицію заборонити “криваву” нафту рф.

Золтан Ковач, речник прем’єр-міністра Угорщини: “До кінця дня ви повинні знову згадати, як працює Європейський Союз. Пропозиції приходять з Брюселю. І знову важливо підкреслити, що це пропозиція Брюселю, яка є адміністрацією бюрократичного центру Європейського Союзу, не від держав-членів. Якщо пропонувати щось, що неприпустиме, то вони точно знають угорську позицію. Вони знайомі з фактами. Вони знайомі з нашими співвідношеннями, власне, до російського газу та нафти у нашому енергентичному портфоліо, і важливість для нашої економічної системи. Тому вони точно знають, що те, що вони пропонують, суперечить угорським інтересам. Це проти можливості, що можливі на Землі. І якщо ми це зробимо, ми можемо повністью зруйнувати угорську економіку”.

Серед країн, що нині залежать від російської нафти – Словаччина та Чехія. Міністр економіки Словаччини та прем’єр-міністр Чехії заявили, що будуть вимагати перехідного періоду. Неготовність підтримати ембарго висловили й у Японії, попри загальну підтримку України.

Коїті Хагіуда, міністр економіки Японії: “У Японії обмежені ресурси, і нам складно зараз діяти заодно з ЄС. Необхідно йти в ногу, робити те, що може зробити країна”.

Та поки політики роблять обережні кроки, звичайні громадяни проявляють рішучу позицію. У Берліні перед Відомством федерального канцлера люди вийшли на акцію, щоб вкотре закликати запровадити негайне ембарго на імпорт російської нафти, газу та вугілля, за рахунок яких фінансується геноцид українців.