Перед новорічними святами у Дніпрі почастішали випадки вандалізму у безкоштовних туалетах. Вандали не тільки забивають унітази туалетним папером а ще й крадуть йоржики і влаштовують пожежі у вбиральнях. Чи змінилася ситуація після новорічних свят та хто винен у недбайливому стані туалетів?
Заступник міського голови Дніпра, Михайло Лисенко, на своїй сторінці у фейсбук поскаржився на вандалів, які не тільки руйнують безкоштовні туалети, а ще й крадуть йоржики вартістю 30 гривень.
Михайло Лисенко, заступник міського голови: “Загалом у місті, за рік з невеликим, встановлено близько півтора десятка сучасних, прошу вибачення, туалетів. Безкоштовних.
Ні, я розумію, що частина жителів нашого міста, м’яко кажучи, свині. Вони намагаються підпалювати туалети, ламати пеленальні столики та інше. Із цим все зрозуміло.
Але вибачте, кому потрібні йоржики для унітазів, які двічі на тиждень зникають з багатьох туалетів?”
Вирушаємо перевірити наскільки дніпряни страждають через поцуплені йоржики і стан безкоштовних вбиралень.
Перший туалет, який ми відвідали, – у Слобожанському сквері. Тут йоржики таки поцупили. Але все виглядає доволі доглянутим.
Наступні вбиральні ми перевірили на проспекті Перемоги. Ніяких пошкоджень і всі аксесуари на місці, як і засоби гігієни.
В управлінні благоустрою міста кажуть: новорічні свята пройшли спокійно, але до нового року випадків вандалізму було достатньо.
Світлана Литвинова, начальниця управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: “До нового року були випадки, коли забивали унітази туалетним папіром і засобами особистої гігієни. Також дуже багато випадків крадіжок, як я вже казала. Дуже багато випадків, коли псують замки, засовують в них різні предмети. Також часто дуже пошкоджують доводчики на дверях. Ще були випадки, коли влаштовували пожежі у туалетах”.
Аби мати повну картину, повертаємося на ті ж локації. Перевіряємо вже після новорічних свят, чи залишилася ситуація стабільною?
Всі туалети, які обслуговує управління з благоустрою міста, працюють у штатному режимі. В них є гаряча та холодна вода, опалення, антисептики, рідке мило та пеленальні столики.
“Навіть після новорічних свят туалети виявилися доволі чистими. Видно, сюди викрадачі йоржиків ще не доїхали. Тож можемо зробити висновок: не дивлячись на деякі випадки вандалізму, ситуація у туалетах міста стабільна.
Але чиє це досягнення, місцевих жителів чи комунальників?”
“Це, напевно, якісь вандали це зробили. Взагалі таке не розумію. Як таке можна робити? Я розумію там, є АТБ, Аврора – можна піти, купити собі йоржик, туалетної бумаги”.
“Я не знаю, что-то с молодежью происходит. Может быть недостаточно воспитания, может надо работать с молодежью. Дополнительно, может, какую-то им информацию давать”.
“Всегда приходим – чистенько, всё есть, вода горячая, мыло есть, туалетная бумага есть. В принципе нас всё устраивает. Живём недалеко, поэтому бываем часто очень”.
“Ну, есть разные люди, конечно. Наверное, так и есть. Ну, здесь я не замечала, у нас всё спокойно, в нашем именно, здесь всё спокойно”.
Будь-яку проблему в міських туалетах комунальники намагаються усунути якнайшвидше.
Світлана Литвинова, начальниця управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: “Якщо це не потребує таких фінансових вкладень, то усувається проблема на протязі години. Якщо потребує фінансових вкладень, таких як закупка нового доводчика, ремонт замку або встановлення нового замку, також встановлення системи на обігрів, буває таке, що розбирають плато, то це потребує додаткових фінансових вкладень і тоді туалети деякий час не працюють”.
Проте чисто, як відомо, там, де цю чистоту зберігають. І саме від місцевих жителів залежить в якому стані туалет вони відвідають наступного разу.