“Обміняй папір на дерево”. У дніпровських школах проходить екоакція. Діти активно збирають макулатуру в обмін на різноманітні рослини задля порятунку екології.
Учні навчально-виховного комплексу №37 стараються з усіх сил. Вони – серед найактивніших учасників екочеленджу.
Наталія Нізельник, директор навчально-виховного комплексу №37: “Виховуємо дітей в такому екологічному напрямку. Чому? Тому що від екології навколишнього середовища до екології душі, і на сам кінець – це екологія життєдіяльності майбутніх громадян України і майбутього нашої держави”.
До акції долучилися всі класи. Загалом за три дні зібрали майже вісімсот кілограмів макулатури.
Наталя Ляшенко, педагог-організатор навчально-виховного комплексу №37: “2-Б, він у нас відзначився дуже так фантастично. Вони такі маленькі, проте зібрали вони 183 кг. Тобто ми були взагалі здивовані. Ми їх заохотили смаколиками і от маємо макулатуру”.
Загалом близько двадцяти шкіл відгукнулися та приєдналися до екологічної акції.
Ірина Козлова, заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “Ось, ви бачите результат. Школи відгукнулись відразу, і наразі ми збираємо макулатуру з найбільш готових та активних. Тому що вже починається період, коли можна висаджувати дерева. І тому ми сподіваємось, що ці дерева будуть радувати наших школярів ще багато років”.
Одне дерево коштує 69 кілограмів паперу, каже Марина Ковальчук.
Марина Ковальчук, членкиня програми «Екосвідомість Дніпра»: “Всі школи, залежно від того, яку кількість макулатури вони зібрали, вони отримають таку кількість насаджень. Це акція обміну «Обміняй папір на дерево».
До акції також долучився ботанічний сад Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Завдяки йому школи й отримують дерева в обмін на папір.
Ольга Мартинець, вчителька біології навчально-виховного комплексу №37: “У нас була мрія створити міні-ботанічний сад, в якому б росли різноманітні дерева, рослини, кущі, трави. Тобто абсолютно всі представники рослинного царства, які б ми могли показувати дітям, проводити екскурсії і створити таку “екологічну стежку”.
Завдяки своїй активності, навчальний заклад отримав близько п’ятнадцяти різноманітних рослин. Сама акція триватиме до кінця поточного року.