Дніпровський метрополітен після початку повномасштабного вторгнення став укриттям для жителів та гостей нашого міста. Ескалатори постійно працюють і приймають на себе велике навантаження, тому тут постійно опікуються тим, аби підйомники функціонували безперебійно.
Саме з цього місця починається рух ескалатора – системи, яка дозволяє пасажирам швидко і без великих навантажень спускатися до станцій метро. І в неї є свій пробіг – 180 тисяч кілометрів. Після треба робити капітальний ремонт.
«При капітальному ремонті проводиться розпорка повністю всіх вузлів та елементів ескалаторів. Щаблі, тягові ланцюги, все демонтується і вивозиться на базу, де проводитися їхня повна реставрація – розбирання, відновлення лакофарбових покриттів, заміна зношених частин щаблів», – Юрій Голуб, начальник дільниці капітального ремонту ескалаторів Дніпровського метрополітену.
В цей час на станції проводять ревізію металоконструкцій, розбір вузлів механізму та за потреби оновлюють елекрообладнання.
“Після чого завозиться обладнання назад на станцію і відбувається монтаж вже відремонтованих вузлів та елементів ескалатора”, – Юрій Голуб, начальник дільниці капітального ремонту ескалаторів Дніпровського метрополітену.
Ескалатори постійно рухаються, тому окрім капітальних ремонтів – потребують регулярного технічного обслуговування. Його проводять щомісяця.
“В технічне обслуговування входить осмотр і очистка всіх вузлів тягової цепі, лєснічне полотно, ступені, поручнів, шаф управління і всього оборудовання, яке являється для перевозки пасажирів»., — зазначив начальник дистанції ескалаторів КП «Дніпровський метрополітен» ДМР Олександр Шульга.
А ми нагадаємо, що метрополітен продовжує працювати як укриття під час повітряної тривоги та приймає всіх бажаючих, навіть у нічний час.