У Дніпрі з настанням ночі у дніпровському метро розпочинають ремонтні роботи. Коли зупиняється рух поїздів, контактну рейку знеструмлюють – відтак метрополітенівці мають можливість безпечно працювати. Це дозволяє уникати затримок на лінії, тож пасажири не відчувають жодних незручностей. Серед робіт, які виконують уночі, — заміна шпал у тунелі, очищення дренажних систем, усунення течій тощо.
«Ми промиваємо дренажну систему, ділянку під платформою. Робимо це аби уникнути утворення солей та замуленості системи. Ці роботи проводимо раз на місяць. Звісно, бувають позачергові аварійні заявки, на які ми оперативно реагуємо», — розповідає Антон Куцевол, тунельний майстер КП «Дніпровський метрополітен».
Планова заміна шпал убезпечує рух. Після їхньої заміни шляховий майстер за допомогою шаблону для вимірювання параметрів колії обов’язково все перевіряє.
«Заміна шпал — доволі трудомісткий процес, який виконують за 3-4 робочі зміни. Спочатку робимо вирубку бетону по периметру шпал, щоб дістати стару. Потім замінюємо її на нову. На фінальному етапі шпали бетонуємо. Обстеження шпал робимо щоденно. Якщо виявляємо аварійні — змінюємо», — каже Валерій Скрильов, шляховий майстер КП «Дніпровський метрополітен».
Через наявність течій в тунелі може статися корозія даху рухомого складу, рейок, загнивання дерев’яних шпал.
«Усуваємо аварійну течу в тунелі на чавунній ділянці. Робимо методом вирубки шва, прибираємо бетон, який там був. Після цього цей шов відновлюють за допомогою свинцевого шнура», — зазначив Юрій Кондратенко, начальник служби колії і споруд КП «Дніпровський метрополітен».
Отже, задля безпеки пасажирів, для безперебійної роботи метро у Дніпрі фахівці докладають максимум зусиль як вдень, так і вночі.
Читайте також: Дніпряни вибороли 37 медалей на Чемпіонаті України з веслувального слалому