Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі зменшилася захворюваність на COVID-19, але лікарі рекомендують вакцинуватися

В одному зі стаціонарів Дніпра наразі зафіксовано сім підтверджених випадків коронавірусної інфекції. Цю хворобу перестали помічати під час активних бойових дій на території України та ракетних атак. Втім, загроза захворіти на Ковід залишається навіть влітку. 

Валерія Девятко, журналістка: «З початку повномасштабного вторгнення росії до України, українці забули про щоденну статистику Covid-19, відклали необхідні щеплення, а маски перестали бути частиною щоденних аксесуарів. Тож ми вирішили дізнатися, хвороба зникла чи лише задрімала, щоб повернутися з новими силами».

Уряд продовжив карантинні обмеження до 31-го серпня. Втім, можна помітити тенденцію: українці не дотримуються рекомендацій щодо запобігання захворюваності на коронавірус. За словами лікаря, у багатьох європейських країнах зараз сплеск хвороби. В Україні, Дніпропетровському регіоні та, власне, у Дніпрі нині ситуація стабільна.

Володимир, лікар-інфекціоніст: «Ежедневно у нас в городе регистрируется до десяти случаев Ковид-19. По области, наверное, составляет около 30 человек в сутки. Но это не значит, что все эти люди подлежат госпитализации. Потому что это заболевание протекает в разных формах».

Багато інфекційних захворювань спочатку швидко розповсюджуються, а потім йдуть на спад – залежно від пори року. Грип зазвичай дошкуляє нам у холодні зимові місяці, так само, як і Ковід-19.

Володимир, лікар-інфекціоніст: «Вероятность роста Ковид-19 очень высокая. Вот если проанализировать предыдущие годы во время пандемии, как правило, летний период — он был более благоприятный в протекании этого заболевания».

Деякі містяни вважають, що Ковід-19 зник повністю та потреби у вакцинації немає.

Володимир: «Мне кажется, нет. С начала войны он как исчез, так его и не стало. Если он так резко исчез, может и не стоило делать».

Валерія Девятко, журналістка: «Після багатьох досліджень вченими було доведено, що третя бустерна доза посилює опір організму Ковид-19, особливо це стосується людей після важких операцій, зі зниженим імунітетом та літніх людей».

Вакцинуватися бустерною дозою все ж потрібно, і ми вирішили не ризикувати та отримати надійний захист від хвороби. За словами сімейної лікарки, щоденно приходять вакцинуватися в середньому двадцять людей.

Ніна, сімейна лікарка: «Після початку повномасштабного вторгнення люди не зменшили темпів вакцинації. І бустерною дозою люди приходять, бо це і ефективно в плані незараження Ковідом та це потрібно для виїзду за кордон. Ми розслабилися, і зараз літо, жарко, і немає вірусних захворювань, спалахів. Але скоро невдовзі осінь, і це циклічне захворювання, яке, як і грип, воно має бути і буде».

Інфекційні хвороби – це не лише Ковід-19. Літня спека приносить велику кількість інших ризиків. Про це важливо пам’ятати.

Володимир, лікар-інфекціоніст: «Всегда в период с 1.06 по 1.10 – это был повышенный ИП ситуаций по развитию холеры. С чем это связано? С тем, что изменились немножко климатические условия.
Скоропортящиеся продукты, которые могут длительно храниться, могут способствовать вспышкам как сальмонеллёза, так и дизентерии».

Незважаючи на воєнний стан та спад Ковід-19, він нікуди не зник. Тому лікарі радять мити руки, залишатися вдома, якщо ви захворіли. Не забувайте прикривати рот під час кашлю чи чхання. Для запобігання іншим інфекціям, варто слідкувати ще й за власним раціоном – мити овочі, фрукти, не купувати суху та в’ялену рибу на стихійних ринках.