Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі зливовий канал затоплює земельні ділянки садового товариства

Велике затоплення. Недобудований канал на перетині Слобожанського та Індустріального районів просто затоплює сусіднє садове товариство. Інколи вода досягає рівня підвіконня. Куди б потерпілі не звертались по допомогу, відповідь отримували одну: «Ми не несемо відповідальності, даний об’єкт не знаходиться на нашому балансі». Чия ж біда, та хто їй зарадить?

Недобудований зливний канал просто затоплює мешканців садового товариства «Авіатор». Вже багато років власники 460 земельних ділянок вичерпують воду з власного подвір’я.

Алла Філоненко, голова садового товариства «Авіатор»: “Ситуация в том, что когда много воды, поднимаются грунтовые воды, и мы рядом расположены. У нас рушатся дома, пропадают насаждения у наших садоводов. Поэтому мы обратились сейчас, чтобы нам помогли решить эту проблему. Все нам говорят, что когда-то был проект Слобожанского сельского совета, но в данный момент он приостановлен».

Хто відповідальний за лихо зі зливним каналом? Спочатку ми звернулися до Слобожанської селищної ради, адже товариство розташоване на її території та сплачує єдиний податок на землю.

Ігор Шаповавлов, перший заступник Слобожанської селищної голови: «Я розумію про які комунікації ви кажете. На балансі селищної ради ці комунікації не перебувають».

На балансі не перебувають та їх мережами не обслуговуються. Хоча, судячи з архівних документів, у 2005 році Слобожанська селищна рада була замовником проєкту «Захист від підтоплення північної частини села Ювілейне», в якому було передбачено будівництво очисних споруд та реконструкція водовідвідної канави. Ремонт так і не завершили. Будь-яку причетність заступник Слобожанської селищної ради спростовує.

Ігор Шаповавлов, перший заступник Слобожанської селищної голови: «Нашими мережами не обслуговується».

Виявилося, водовідвідна канава обслуговується містом. Її планують почистити до кінця року. Однак, першочергово потрібно позбавитися порослі, яка з’явилася тут впродовж багатьох років.

Михайло Ступак, заступник директора комунального підприємства «УРЕА»: «Отриманням дозволу від екологічної інспекції займається інше комунальне підприємство, не наше. Є підприємство «Міськзеленбуд», видаленням дерев займаються вони”.

Запитати про дозвіл у екоінспекції не вдалося, адже нас без зупину перенаправляли між відділами.

Представниця приймальної комісії екологічної інспекції: “Зателефонуйте, будь ласка, у відділ природньо-заповідного фонду”.

Представник відділу природньо-заповідного фонду: “Державна екологічна інспекція дозвіл не надає”, – “А хто надає?” – “Мы даём, да, но это не наш отдел даёт. Это земельный”.

Після дуже тривалої подорожі відділами екологічної інспекції, ми встановили, що ланцюг у процедурі отримання дозволу на вирубку незначної порослі значно довший.

Дар’я Іванюк, начальниця відділу департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «Надходив до департаменту благоустрою лист від комунального підприємства, яке буде проводити роботи з очищення каналу та колектору. На підставі цього листа комісія з обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, здійснила виїзд на місцевість, оглянула зелені насадження. Представник «Міськзеленбуд» склав акт на видалення дерев та самостійної порослі на території парку «Дружби». Зараз акт знаходиться на погодженні у державної обласної екологічної інспекції».

І знову повертаємось до початоку. Аби дізнатися, чи надійшов акт та що на нього відповіли, вкотре телефонуємо до екоінспекції.

Представниця приймальної комісії державної екологічної інспекції: “Ми не можемо так шукати. Це ж не журнали. Дізнайтесь номер, зателефонуйте у канцелярію, вам скажуть дівчата надходив такий лист і чи є відповідь”.

Ми вже чекаємо на відповідь. Тим часом ще одна неприємність: на думку мешканців, автосалон РК «Дніпро», заправка «Глуско» та ще недобудована автомийка «НЗ-інвест» незаконно зливали свою вторинну продукцію до загального недобудованого каналу. Мешканці викликали поліцію, правоохоронці склали протокол. Подробиці справи ми з’ясовуємо наразі. У наступному випуску ми розкажемо яке рішення прийняли в екоінспекції та як кваліфікує злив поліція.