Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі земельними ділянками забезпечують ветеранів АТО/ООС

У 2014 році Дніпро стало одним з перших міст в Україні, де прийняли комплексну програму щодо підтримки учасників АТО/ООС та членів родин загиблих воїнів. Щорічно міськрада виділяє на цю програму більше тридцяти мільйонів гривень. В межах міста вже більш ніж півтори тисячі військових отримали земельні ділянки в особисту власність. Ще більше трьох тисяч учасників війни на сході України наразі перебувають у черзі – очікуючи свою землю. 

Наразі Максим Рудік має статус інваліда війни. З 2014-го, перебуваючи у лавах Збройних сил, під час військових дій чоловік побував у найгарячіших точках українського сходу, починаючи від Слов’янська, завершуючи Краматорськом та Дебальцевим.


Максим Рудік, ветеран війни на сході України: “Закінчив службу я у 74 окремому розвідувальному батальйоні в 2017 році. Мене комісували за станом здоров’я. Я отримав дуже тяжкі контузії. Інфаркти були. І не один».

Ще під час мобілізації Максим Рудік потрапив до списків військовослужбовців, які мають отримати власні 10 соток землі для забудови.

Максим Рудік, ветеран війни на сході України: “Поки я проходив службу,це був 2018 рік, документи готувалися. І вже коли був виданий пакет документів, мене визвали на підписання. Отримання землі було безкоштовним. Це за бюджет міської ради. Я не заплатив жодної копійки, так скажемо. Хіба шо за копії документів своїх».

На вулиці Дарвіна у Новокодацькому районі Дніпра ветеран планує побудувати затишний будинок, де у колі родини спробує забути про жахи війни. Ділянку у міськраду можна запропонувати самостійно. Але пошук підходящої землі можна доручити й спеціалістам міськради.

Поліна Антонова, представниця департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради: “У нас, у міській раді, у нашому департаменті по роботі з активами ведеться черга, де учасники АТО або члени загиблих учасників АТО звертаються до нашого департаменту та їх записують до списку черговості, відповідно до якого вже виділяються земельні ділянки».

Спеціаліст відділу забудови департаменту по роботі з активами Юлія Шатайло демонструє карту з детально розробленим планом у Самарському районі Дніпра. Там передбачили близько півтори тисячі ділянок для атовців.

Юлія Шатайло, представниця департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради: “Цей детальний план розташований на межі міста. Навкруги нього є селища. Також там існуюча садибна житлова забудова та багатоквартирна житлова забудова. Тобто детальний план можна було розглядати, як громадський центр цього осередку. Там планується побудувати школу, відповідно до детального плану, та дитячий садочок».

Ольга Горда – мати загиблого 18-річного воїна. Її син Анатолій загинув у луганському аеропорту. Жінка зізнається: час не лікує, а біль через втрату залишиться з нею назавжди. Однак каже, отримує регулярну допомогу, як родич загиблого героя.

Ольга Горда, мати загиблого воїна: “Кожен місяць виплачують матеріальну допомогу. Раз на рік ми отримуємо на лікування і на придбання ліків 7000 тисяч. До Дня захисників кожен рік нам дають матеріальну допомогу. Нам відділили кошти для придбання квартири. Ми наразі просто у пошуках квартири, щоб отримати її».

Кошти на квартиру родина пані Ольги отримала за державний кошт. У Дніпрі ж, аби не залишати ветеранів та їхні родини наодинці з власними проблемами, щорічно виділяють понад тридцять мільйонів гривень.

Юлія Дмитрова, заступниця директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради: “Ми підтримуємо сім’ї загиблих. З моменту загибелі їх близьких людей, ми виплачуємо 100 тис грн по втраті. Ми беремо всі витрати на поховання. Ми їм виплачуємо два прожиткових мінімума кожного місяця на родину. Ми їх вітаємо зі святами. Ми виплачуємо їм матеріальну допомогу».

Допомагають також гасити комунальні рахунки та рахунки на оздоровлення. Не забувають і про дітей загиблих учасників бойових дій, які, окрім подарунків, за ініціативи міського голови отримують ще й по 15 000 гривень.

Земельні ділянки в особисту власність у Дніпрі вже отримали понад півтори тисячі учасників бойових дій на сході України.

Цьогоріч до міської ради, аби взяти участь у спеціальній програмі по виділенню землі, звернулися 35 учасників АТО/ООС або членів родин загиблих воїнів. У черзі на отримання ділянки наразі перебуває 3302 учасники АТО/ООС.