Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі завершено перший етап програми з тепломодернізації

Тепло у школи й садки. У Дніпрі завершився перший етап проєкту міської влади з масового утеплення бюджетних установ. Дніпро – перше місто в Україні, яке систематично підійшло до вирішення цього питання. Змін вже зазнали 80 об’єктів. Попереду  ще близько сотні. До переліку у другому етапі додадуться медзаклади.

Віра Яшина – директорка дитсадка № 377: «Ми навіть говоримо батькам, що нам не потрібно одяг з довгим рукавом дітям. Для них це було трошки незрозуміло спочатку. Як це? Завжди було прохолодно».

Взимку – у літньому одязі. Триста вихованців дитячого садка №377 зустрінуть новий рік із теплом. Раніше одягати дітей доводилося тепліше, та все змінилося, коли садок потрапив до першого етапу міської програми з тепломодернізації.

«В деяких спальнях температура була, якщо було дуже морозно, 16-18 градусів. На сьогоднішній день температура у нас, будь-ласка, ось, ми можемо з вами побачити – 23 градуси».

У закладі утеплили фасад та покрівлю, замінили двері й вікна. Завдяки встановленому автоматизованому вузлу подачі тепла, у дитсадку можуть корегувати температуру відповідно до погодних умов. Це також дозволяє економити на платіжках за електроенергію.

Тетяна Мазур – завідувачка господарством дитсадка №377: «Це в нас лічильник тепла, який в нас в цьому теплопункті встановлений. У нас є система показників, які вираховують скільки у нас йде економії».

Таких змін вже зазнали 80 бюджетних закладів міста. Роботи проводять коштом Європейського банку, завдяки кредитам та грантам.

Владислав Соловйов – представник департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради: «Це такий великий довгий проєкт. Щодо першого етапу, де ми маємо понад 80 закладів, це загальна сума 12, 5 мільйонів євро. 10 з них – це кредитні кошти, 2,5 мільйони – грантові кошти, які надали на впровадження цих заходів».

Володимир Афанасьєв – начальник відділу реалізації інвестиційних проєктів комунального підприємства «Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія»: «Максимально зафиксированный процент экономии по одному отдельному объекту дошел до 60% по тепловой энергии. Условия банка таковы, что погашать кредит можно только деньгами, полученными с экономии энергоресурсов. Если экономия не будет достигнута, наш подрядчик обязан дополнительно ввести какие-то мероприятия, которые позволят достигнуть уровня запланированной экономии». 

Тепер Дніпро починає реалізацію другого етапу. На покращення чекають ще 98 закладів. Зокрема, вже почали готувати проєкт для школи № 143. Тут навчаються близько тисячі дітей. І на зміни чекають з нетерпінням.

Наталія Лукіна – директорка школи № 143: «На сьогодні близько ста вікон, які ще старі дерев’яні, і змінити їх на склопакети, які будуть енергоефективні. Це дуже буде добре і для здоров’я дітей, і для економії ресурсів».