Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі завдяки “Бюджету участі” оновлюють навчальні заклади

Вже котрий рік у Дніпрі вище професійне училище №17 є лідером серед проєктів-переможців “Бюджету участі”. Завдяки цьому, заклад постійно оновлюється, має професійне обладнання. Цей рік не став виключенням.

Футбольне поле було першим проєктом у “Бюджеті участі” від професійного училища №17. Петро, який навчається у закладі на третьому курсі і займається футболом, розповідає: збирали голоси всією родиною.

Петро Мироненко, учень вищого професійного училища №17: “Всі ми приймали участь, я також приймав участь. Ходили, просили батьків, просили всіх, щоб проголосували, допомогли проголосувати. Нам дуже приємно грати на цьому новому стадіоні, проводити уроки фізичної культури. А також завдяки цьому нещодавно здобули перше місце у змаганнях з міні-футболу”. 

Після перемоги у 2019-му році, учні та працівники училища подали ще з десяток проєктів, і тепер є лідерами-переможцями у Дніпрі.

Владислав Соловйов, представник департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради: “ВПУ стало стрімко розвиватись. Вони почали подавати більше проєктів, більша сума цих проєктів. І зараз ми вже маємо 13 проєктів-переможців, загальна сума яких понад 11,5 млн гривень. За всі роки, які вони приймають участь, вони зібрали понад 60 тисяч голосів мешканців”. 

Завдяки “Бюджету участі”, окрім спортивного майданчика, у навчальному закладі оновили кухню та кулінарну майстерню. Для учнів придбали професійне обладнання майже на півтора мільйони гривень.

Вікторія Шутова, старший майстер вищого професійного училища №17 “Насамперед “Бюджет участі” міста Дніпро насправді здійснює мрії. Ми давно хотіли нове обладнання для наших здобувачів освіти, і це підвищить рівень їх підготовки в майбутньому”. 

А у електротехнічному підрозділі придбали спеціальне сучасне обладнання та оновили робочі місця учнів, щоб займатися їм було безпечніше та комфортніше.

Сергій Подольчак, старший майстер електро-технічного підрозділу вищого навчального училища №17: “В майбутньому ми плануємо з нашої зварювальної системи зробити навчально-практичний центр по підготовці та перекваліфікації, удосконаленню робітничих професій зварників”. 

А родзинкою верстатної майстерні є 3Д-принтер, який, завдяки сучасним технологіям, проєктує пластмасовий макет майбутніх деталей, після чого їх виробляють на верстаті. До речі, раніше учням доводилося усі деталі спочатку малювати на папері.

Тетяна Костіна, заступник директора з навчально-виробничою роботи вищого професійного училища №17: “Тут було оновлено обладнання ще в 2018 році за державні кошти, а також, завдяки “Бюджету участі”, придбано сучасне обладнання, таке як 3Д-принтер. Його використовують в своїй роботі верстатники широкого профілю, оператори верстату з апаратним керуванням і фахові молодші бакалаври зі спеціальності “Галузеве машинобудування”. 

Авторка проєктів навчального закладу запевняє: перемога можлива лише за підтримки суспільства.

Тетяна Вабілева, авторка проєктів “Бюджету участі”: “В мене вже 13 проєктів-переможців. Тому що велика підтримка, підтримка спільноти. Це об’єднання, згуртування людей. На це для мене і направлені всі проєкти “Бюджету участі”. 

Тож завдяки активній підтримці, вище професійне училище є лідером голосування, що дає змогу кожного року втілювати ще більші та ще масштабніші проєкти.