Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі затоплює дачі біля парку “Дружби”

Болото замість міста. У Дніпрі дачі біля парку “Дружби” затопило після рясних дощів. Подібного тут не траплялось вже понад 15 років. На городах декілька днів стояла вода. Як виявилось, проблема не тільки в опадах. Наша знімальна група вирушила на місце, аби розібратися у ситуації. Подробиці у сюжеті.

           Зіпсований врожай та підмиті фундаменти. Дачники садового товариства біля парку “Дружби” потерпають від підтоплень. Не рятують навіть спеціальні аванкамери, викопані між каналом і насосною станцією. Рівень ґрунтових вод тут складає близько трьох метрів під землею. Проте це не врятувало від наслідків тривалих злив.

Олег, дачник: «Двери лежат, я ходил по ним, потому что вода стояла выше дверей. Дальше тоже всё было затоплено. Половина картошки пропала, помидоры пропали. На корточках вырываешь бурьяны, потому что сапкой их не возьмёшь, ни лопатой не подкопаешь, потому что надо постоянно обчищать. Ни сапкой не возьмёшь, болото стоит».

             На момент зйомки вже декілька днів тривала ясна погода. Та вода йшла з ділянок дуже повільно.

Анна Сибильова, дачниця: «Сейчас оно уже опустилось, вот, в моём случае. На участке, где мы были раньше, вода выходила на уровень почвы. То есть это вода поднялась выше трёх метров. Уровень туалета, находящегося в 44-х метрах отсюда, уровень его содержимого, находится сейчас вровень с этой водой».

          Причина, на думку місцевих, полягає у каналі, що на території парку. Канал та насосні станції не здатні миттєво впоратись із об’ємом опадів, який випав у Дніпрі в червні місяці.

Михайло Ступак, заступник директора комунального підприємства «Гідроспоруди»: “Звичайно, коли трапляються сильні зливи, насосна станція працює в цілодобовому режимі. Доки не буде відкачана уся вода. Канал зараз в робочому стані, ми його періодично прочищаємо. Минулого року його чистили. Вузькі місця по каналу перечищаємо частіше».

           Місцеві повідомили, що майже усю зайву воду вже відкачали. Проте є додаткова проблема – незаконні скиди води у канал. Один з таких зафіксувала наша знімальна група.

Анна Сибильова, дачниця: «Это несанкционированный сброс с АЗС. Они должны сбрасывать только ливнёвые воды. То есть те, что упали к ним с неба. Сейчас они это сбрасывают, вот их колодец открытый. Вот так это делается регулярно».

           За нормою, цей канал розрахований лише на відведення дощової води. Він забирає воду з частини Слобожанського проспекту та наближених вулиць. А от скидання туди відходів чи будь-якого сміття – заборонене.

Михайло Ступак, заступник директора комунального підприємства «Гідроспоруди»: “Бажано це фіксувати – час, місце. І повідомляти на наше підприємство, в екологічну інспекцію. Щоб ми виявляли джерело цього скиду та вживали заходів, повідомляли поліцію, притягували до відповідальності забруднювачів».

           Слідкувати за каналом складно, адже він розташований на території лісопарку серед густих дерев. Та якщо порушників впіймають, то на них чекає штраф у розмірі до 1500 гривень.