Відтепер батьки можуть не хвилюватися, що їхні діти дивляться в гаджеті. У Дніпрі запустили масштабну безкоштовну платформу «Дошкільнятко», де діти в ігровому форматі готуються до школи. Тут представлені заняття з довкілля, соціуму, мистецтва, математики і мовлення.
«Дошкільнятко» — сучасна електронна платформа для розвитку дітей. Її презентували на зустрічі з керівниками закладів дошкільної освіти. Захід називався досить амбітно — «Як виростити цифрового генія». Платформа є єдиною безкоштовною в Україні, програма навчання затверджена Міністерством освіти і науки.
Артем Трапезніков, директор КП «Цифрова трансформація і автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» ДМР: «Щоб діти використовували смартфони не тільки щоб дитина не кричала, не бешкетувала. Вона для того, щоб батьки давали цю платформу і дитина одразу розвивалася з нею — розвивалася в мовленні, читанні, математиці, також є логіка, також є пізнання нашого міста. Тобто повністю платформа адаптована під те, щоб дитина вже розвивала свої цифрові навички».
До наповнення платформи підійшли відповідально: розроблені не звичайні відеоуроки, а 300 ігор.
Кожна містить аудіосупровід для якісного засвоєння матеріалу дитиною.
Артем Трапезніков, директор КП «Цифрова трансформація і автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» ДМР: «Є гра на логіку стосовно того, що треба полити квітку. Чим поливають квітку? Вода чай, там ще щось. Наприклад, вони обирають чай — квіточка гниє. Коли вони, наприклад, натискають на воду — квіточка розквітає. Основні напрямки — це мовлення, читання, логіка, математика, тобто ці всі нормативи».
Всі ігри розробляли співробітники КП «ЄДніпро». Для зручності та систематизації навчання програма поділена на місяці, і вона поступово ускладнюється. Реєстрація максимально спрощена — дані батьків, дитини та пошта.
Еліна Карепова, психологиня: «Зараз дуже багато батьків кажуть про те що телефони — це погано, телефони — це зло. Але давайте відверто: ми програли цю війну. Так, наші діти вже знають набагато більше, вони вміють набагато більше. Платформа — це гарно, тому що це знов таки про безпеку. Якщо ми говоримо, скажімо, про школу, вони шукають інформацію, але вона хаотична і вони не знають, чи можна їй вірити. А якщо це буде з дозволу батьків і це буде контрольовано — що вони одержують, як вони одержують — це буде, звісно, краще».
На всеукраїнський рівень платформу планують запустити після місяця тестування та відгуків батьків.
Читайте також: Заявку України на вступ у ЄС мають оцінити 8 листопада, — Reuters
https://www.youtube.com/watch?v=wyEHuUfljPg