Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі запровадили електронні лікарняні

З 1 жовтня в Україні медичні заклади перейшли на електронні лікарняні. Листки тимчасової непрацездатності тепер оформлюватимуть у єдиній медичній системі. Чи готові лікарні та пацієнти Дніпра до таких змін?

Останній паперовий лікарняний. Наша колега Ксенія захворіла наприкінці вересня та прийшла до лікарні, аби отримати листок про тимчасову непрацездатність.

Ксенія Штомпель – журналістка: «Вот я держу в руках свой последний бумажный больничный листок. В следующий раз я получу уже электронный. Это удобно. Не нужно стоять под кабинетом и ждать очереди, ходить подписывать бумажки. Это экономит время, особенно для тех, кто работает».

З 1 жовтня уся країна перейшла на електронні лікарняні. У медичних установах до цього підготувалися не тільки технічно, а й навчили лікарів правильно оформлювати документи у системі.

Наталя Бут – в.о. генерального директора міської клінічної лікарні №4: «Мы в этом направлении работаем в составе 22-х стационарных отделений и 1 консультативно-диагностического центра, которые в полной мере научились правильно выписывать больничные листы. Наша система – «Каштан». Мы ждали, пока они откроют нам функционал в комплексной медицинской информационной системе, и начали активно формировать электронные больничные листы».

Вже сформулювали понад 2 тисячі електронних листків тимчасової непрацездатності. Один з них отримав і Михайло. Чоловік каже: зручно не тільки для пацієнта, а й для роботодавця.

Михайло Жєлєзний – пацієнт: «Очень удобно, он зашёл в компьютер и увидел, что я начал лечиться и когда я закончил, он видит мой больничный. То есть он видит сам, что ты выписан и закончил курс лечения. Очень удобно».

Лікарі запевняють, хвилюватися про захист особистих даних не треба, оскільки система їх шифрує. Окрім лікуючого спеціаліста, ніхто не побачить повної інформації без вашого відома. Навіть інший медик. Бо для перегляду інформації на особистий номер пацієнта надходить смс-повідомлення для авторизації у системі.

Марія Горбатюк – лікар-терапевт: «Нет диагноза. Очень люди боятся, что диагноз узнают. Может стесняются, ведь есть разные диагнозы. Люди просят не оформлять электронный больничный лист, они переживают, что работодатель узнает диагноз. Там, вплоть до увольнения. Нет, никаких данных там нет. Кроме фамилии, имени и отчества, всё остальное зашифровано».

Та повністю паперові лікарняні поки що не зникнуть. Їх можуть видавати у 4-х випадках:

1. Потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який видали в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;

2. сплив час, протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в ЕСОЗ, тобто 7 днів;

3. дитину всиновили протягом двох місяців з дати народження, зазначеного у свідоцтві про народження
(листок непрацездатності видають на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження);

4. виникли технічні проблеми під час передавання даних між реєстром листків непрацездатності та ЕСОЗ, що унеможливило формування електронного листка непрацездатності протягом більш ніж семі днів з дати створення медичного висновка.