10 хвилин в автобусі з однокласниками, замість пів години в громадському транспорту. У Дніпрі запрацювали комунальні шкільні автобуси. Вони возять учнів деяких шкіл, які з вересня минулого року почали вчитись в інших, адже в їхніх навчальних закладах не було бомбосховищ. На маршрутах працюватимуть різні за пасажироємністю автобуси. На особливо навантажені напрямки виїдуть автобуси-гармошки, отримані від нашого міста-побратима Кельна.
7:30 діти вже в автобусі і готові вирушати за занннями. Марійка – дев’ятикласниця, до повномасштабного вторгнення навчалася у школі поруч з домівкою, але зараз доводиться їздити до іншої – де є укриття. Раніше дорога громадським транспортом займала пів години, а зараз на шкільному автобусі – удвічі менше.
«Я добиралася на тролейбусі туди, назад пішки. Для мене це дуже зручно, оскільки я поруч живу і мені дійти сюди 5 хвилин. Потім до школи одразу — дуже приємно», — коментує школярка Марія Рогаль.
В школі де навчається Марія, учні 3-го, 5-го та 9-го класів користуються цими перевезеннями. Це близько пів сотні дітей. Решта вчиться дистанційно.
«Щоранку о 7:15 автобус ще тут. Діти збираються до 7:30, і о 7:35 ми виїжджаємо. Їхати зовсім не далеко, 10 хвилин і діти в приміщені школи, де навчаються. Батьки дуже добре зреагували на таку ініціативу, вони чекали, поки ми домовимося. Спочатку приводили дітей, зараз діти самостійно доходять і із задоволенням їздять в іншу школу», — доповідає директорка однієї зі шкіл Дніпра Лариса Коваленко.
Зараз на шести ранкових маршрутах працюють 12 автобусів, що довозять дітей до навчальних закладів.
«Підходили до цього, напевно, протягом півроку – всі технічні моменти, документи. Сам договір з першого січня вступив у дію. У перспективі потужності підприємства можуть обслуговувати набагато більше, і я думаю, ми до цього поступово підійдемо. Керівництво міста прагне цього.», – розповідає заступник начальника автоколони КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Денис Великохатько.
На особливо навантажені напрямки виїдуть автобуси-гармошки, отримані від нашого міста-побратима Кельна.
Читайте також: На Дніпропетровщині стартував проєкт «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч»