Майже у половину скоротили втрати тепла. У Дніпрі триває програма тепломодернізації шкіл та дитячих садків. Перший етап вже завершився, до нього увійшли понад 80 навчальних закладів.
25 замість 17. У дитячому садку №391 провели повну тепломодернізацію – утеплили фасад, замінили двері та вікна, встановили індивідуальний тепловий пункт для регулювання комфортного температурного режиму. Завдяки цьому температура повітря у закладі зросла на 5-10 градусів.
Ірина Байдак, директорка комунального закладу дошкільної освіти №391: «Завдяки цьому різко впав рівень захворюваності як серед дітей, так і серед викладачів. Також ми бачимо, що зовнішній вигляд закладу став набагато кращим».
У закладі навчається 120 дітей. Серед них донька Альони, яка відвідує випускну групу. Вони добре відчули на собі зміни.
Альона Сморщек, мати вихованиці закладу: «Если раньше нужно было покупать пижамку на флисе. То сейчас, вот буквально вчера, дочка пришла и говорит: «Мама, я сплю в футболочке и лёгких штаниках». Это очень ощущается. Даже когда мы приходим забирать детей, то на пороге чувствуется волна тёплого воздуха. Раньше было намного холоднее. Одевали детям колготки, штанишки на флисе, потеплее одевали деток».
У 2020-му році вдалося зекономити 43% теплової енергії, а у минулому 2021-му – вже 45%. Перевіряють якість робіт за допомогою тепловізора, який вимірює різницю між температурою повітря та стіни. Вона має становити не більше 2 градусів.
Володимир Афанасьєв, начальник відділу реалізації інвестиційних проєктів підприємства «Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія»: «То есть мы видим, сейчас на улице -6 градусов, температура стены порядка -4. То есть те самые 2 градуса, которые от нас требуют самые строгие современные нормы. Кроме того, мы видим, что отопительные приборы достаточно хорошо изолированы, мы теперь не видим их снаружи».
Для порівняння показали заклад без тепломодернізації. Це дитсадок №104, який увійшов до другого етапу програми. Тому роботи тут розпочнуть навесні.
«Вот, сейчас мы видим зону повышенной температуры. Фактически за этой стеной находится отопительный прибор, то есть батарея. Вот такого ярко красного пятна быть не должно, как мы видели на предыдущем утеплённом объекте».
Цей заклад також очікує повна тепломодернізація – утеплення стін, цоколю, віконних та дверних відкосів, заміна старих дерев’яних вікон і встановлення індивідуального теплового пункту.
Владислав Соловйов, представник департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради: «На першому етапі у нас понад 80 закладів освіти отримали подібні роботи. Деякі з них отримали саме повну тепломодернізацію – з утепленням фасаду та інших робіт, саме таких, зовнішніх. Таких закладів 43. Щодо показника економії – загально він в середньому становить 35% у порівнянні з періодом до проведення робіт».
Такий високий показник ефективності дозволив включити до другого етапу програми 98 об’єктів. З них 66 – дитсадки, 4 – медичні заклади та 28 шкіл. Етап вже стартував, наразі тривають проєктні роботи.