З початку 2022 року інспекцією з питань благоустрою було видано 382 приписи та складено 1 протокол щодо обов’язкового накриття колодязних люків. Щоденно інспектори працюють над тим, щоб міські люки були у належному стані. Як часто їх крадуть та чим це небезпечно?
Це відео з вулиці у приватному секторі Дніпра. Чоловік поцупив кришку каналізаційного люку. Поліцію повідомили перехожі.
Людмила Копиленко, інспекторка прес-служби управління патрульної поліції в Дніпропетровській області: «Хочеться акцентувати увагу щодо випадків розкрадання комунального майна, колодязних люків, інших конструкцій благоустрою — це залучення громадськості. Оскільки поліція може виконати свою роботу ефективно, коли люди оперативно повідомляють про такі крадіжки».
З початку року в інспекцію благоустрою і на гарячу лінію міськради повідомили про майже чотири сотні відкритих колодязів. Відновити їх мають організації, на балансі яких перебувають споруди.
Руслан Мороз, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради: «І організація у найкоротший час має цей люк замінити, відновити та якось закрити його. Зазвичай це тиждень. У деяких умовах — максимум два тижні. Це не робиться — тоді на це підприємство налягається штраф».
В інспекції зазначають, що з початком повномасштабної війни люків красти стали менше. Втім, через скорочення комендантської години статистика може змінитись.