23 серпня у Дніпрі провели презентацію ініціативи «Mariupol Reborn». Це покрокова стратегія, що зібрала головні пріоритети для міста після його деокупації. А саме — роботу, за яку треба взятися у перші 18 місяців.
«Важливо сьогодні розуміти і відчувати в цей складний час, що ти не сам. Зараз цей проєкт — це філософія про те, щоб відродити місто з людьми і для людей. Відродити економіку для людей. Школи — для дітей. Лікувальні заклади — для всіх, хто цього потребує. І цей план сьогодні як відкрита книга. Щоб дати можливості й знання», — сказав мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Платформа враховує, зокрема, безпекові механізми для мешканців, початкове відновлення комунального господарства та транспортної інфраструктури, а також економіки, медицини та культури. Загалом це 12 напрямів відбудови, для яких підготовлено понад півтори сотні проєктів. До їхньої реалізації планують залучати вітчизняних і міжнародних донорів та інвесторів.
«Наше місто «перебуває» в 16 територіальних громадах України. Але живе в тих людях, які отримують підтримку та допомогу», — констатує Бойченко.
Зі свого боку, міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив, що місто і надалі залишатиметься добрим другом для Маріуполя, адже саме єдність та готовність підтримувати робить країну сильнішою. На цьому наголошують також в Асоціації міст України.
«Для нас це також дуже важливо. Коли почалась повномасштабна агресія, Дніпро першим надав допомогу Маріуполю. Тут запрацювали перші центри «Я — Маріуполь». І саме з Дніпра стартувала програма облаштування гуртожитків для маріупольців. Тож далі територіальна громада надаватиме підтримку Маріуполю. Разом, пліч-о-пліч, ми будемо йти далі — до нашої Української Перемоги», — зазначив Філатов.
Також під час заходу представники Мелітополя, Бучі, Сєвєродонецька, Енергодара, Нової Каховки, Гірська підписали Декларацію солідарності між громадами, постраждалими від вторгнення.
Читайте також: Мальовничий краєвид у парку Шевченка повернули містянам: у Дніпрі демонтували скандальний реторан