Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі з 1 січня кардинально зміниться система харчування у школах та дитсадках

У Дніпрі з 1 січня кардинально зміниться система харчування у школах та дитячих садочках. Також з’являться обмеження щодо буфетної продукції. Як реформують систему харчуванні та на що чекати дітям?


У 2019 році в Україні було розпочато реформу дитячого харчування. З 1 вересня цього року набрала чинності постанова про нові норми харчування дітей. Вони регламентують щоденний порядок споживання продуктів.

Маргарита Малишева, головна спеціалістка Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області: “До цих норм більше включено м’ясних продуктів, рибних продуктів, молочних продуктів, менше хліба, менше цукрів, менше жирів, солі. Тобто це такі основні вимоги, прописана ротація страв, поєднання між собою страв, в якому вигляді повинні бути ці страви, тобто в якому виді вони мають подаватися”.

Визначено 75% продуктів для споживання дітьми – це овочі та фрукти. До того ж кожнаї страва отримає певну технологічну картку з приготування.

Маргарита Малишева, головна спеціалістка Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області: “До технологічної картки включено всі компоненти, їх кількість, які мають входити до тої чи іншої страви. Розраховано білки, жири, вуглеводи, тобто калорійність, енергоцінність і, власне, саму технологію приготування страви, починаючи від первинної обробки сировини, закінчуючи термічною обробкою”.

Заклади освіти можуть створити власний перелік страв, але його треба затвердити у Держпродспоживслужбі.

Павло Каданер, дієтолог, лікар фізичної реабілітаційної медицини: “Если раньше мы в большей степени говорили о количественном составе, то есть это калорийность, белки, жиры, углеводы, то на сегодняшний день, сегодня, через 305 постанову проходит красной строкой понимание того, что такое полезные продукты питания. То есть это качественный состав тех же углеводов, то есть какие углеводы это должны быть, это их соотношение простых к сложным”.

Дієтолог підкреслює: революційним є те, що з’явились обмеження у буфетній продукції.

Павло Каданер дієтолог, лікар фізичної реабілітаційної медицини: “Чтобы ребенок понимал, что и в меню такие будут качества вкусовые продукта, и точно такие же, и очень подобные, будут там, где он сможет приобрести тот или иной продукт”.

Створили також і заборонний список продуктів.

Маргарита Малишева, головна спеціалістка Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області: “Це і підсилювачі смаку, консерванти, ароматизатори, це ковбасні вироби, це газовані напої, особливо, що стосується енергетичних напоїв, це вироби домашнього виготовлення, вироби у фритюрі, це консерви, м’ясні, рибні, плодоовочеві, крім пастеризованих соків, які не містять підсолоджувачів і консервантів”.

Введення щодо норм харчування – ідея не нова. Це профілактика захворювань та формування у дітей правильних звичок здорового харчування.