Хто заснував місто Дніпро, яке відношення зуб мамонта має до нагороди шкільного музею, та скільки нових топонімів з’явилось у місті на цей час? У Дніпрі відбулась презентація соціокультурної платформи для істориків, освітян і місцевих жителів.
У Дніпрі сьогодні презентували нову платформу «Вулицями Дніпра». Інтерактивна мапа — клікабельна карта міста, наповнена цікавою інформацією для містян.
Святослав Чирук, заступник директора з наукової роботи Музею історії Дніпра: «Сам функціонал цієї карти, він набагато більший, тому що вона дає нам можливість не лише позначати вулиці, це також можливість позначати історичні райони, їхнє розташування, додавати інформацію про ці райони».
Відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися і з брошурою «Козацькі витоки Дніпра», яка руйнує міфи про заснування міста.
Святослав Чирук, заступник директора з наукової роботи Музею історії Дніпра: «Це брошура, яка розповідає історію походження міста Дніпра від різних козацьких поселень. Вона написана досить легкою мовою, з багатьма різними ілюстраціями кольорової та різної інфографіки. Я сподіваюся, що така брошура стане в нагоді багатьом жителям нашого міста, оскільки це руйнуватиме той міф, що місто було засноване імператрицею Катериною».
В рамках проєкту також працюють над фільмом про історію назв центральних вулиць. Але не презентацією єдиною: на заході відзначили кращі шкільні музеї Дніпра. Деякі з освітян розповіли про свої виставкові зали неймовірні факти.
Олена Ступак, керівниця історико-краєзнавчого музею в НВК №11: «У нас, я вважаю, найкращий музей, бо у якому ще музеї знаходиться зуб мамонта, який знайшли біля нашої школи. Ми отримали сертифікат і ці кошти підуть на розвиток нашого шкільного музею».
Подібні грантові проєкти надважливі для міста, вважають організатори заходу. Вони несуть просвітницьку місію, сприяють українізації міст, допомагають в процесі декомунізації.
Олександра Бірюкова, директорка Музею історії Дніпра: «У свідомості людей зараз так важливо відійти від радянського ностальгічного минулого та ідентифікувати себе, як мешканець українського міста з україномовними та українського значення топонімами».
На сьогодні в Дніпрі з’явилися 580 нових топонімів. Роботи з декомунізації тривають. Незабаром ще низка вулиць Дніпра отримає нові назви.
Читайте також: Дніпро піклується: у місті для зручності пасажирів контактну мережу ремонтують у нічний час