18 лютого Україна шанує бійців, які полягли у боях за місто Дебальцеве. У Дніпрі сьогодні поклали квіти біля меморіалу Героїв, а ввечері охочих запросили на творчу зустріч, де лунали пісні, що народились на фронті.
Криваві бої в Дебальцевому запам’яталися всій Україні. Січень та лютий 2015 року. Сотні героїв тоді загинули, захищаючи рідну землю.
Всьоме Україна вшановує пам’ять загиблих в боях за Дебальцеве 18-го лютого. Традиційно цього дня у Дніпрі біля меморіалу Героїв покладають квіти.
Сергій Семчук, начальник відділу морально-психологічного забезпечення оперативного командування «Схід»: “Ми маємо пам’ятати цей день, маємо вшановувати. Це наша історія боротьби за незалежність нашої країни”.
Пройшовши пекло, бійці знаходять на фронті другу родину. Роками хлопці один одному, та сім’ям загиблих товаришів.
Роман Вовк, старший лейтенант: “Я знаю людей, у которых остались маленькие дети, жены, родители там. И до сих пор это горе для них, тяжелый момент. Потерять там сына своего, мужа, отца. Мы поддерживаем этих людей. У нас там есть волонтерская организация, ну, и мы, военные, помогаем, потому что знаем некоторые семьи”.
В музеї АТО провели творчій вечір до Дня пам’яті загиблих за Дебальцеве. Запросили студентів, військових, небайдужих дніпрян та виконавців.
Іван Івченко, студент 1-го курсу Дніпровського фахового мистецько-художнього коледжу культури: “В цьому музеї я в перший раз, але дуже часто по новинам дивлюсь що там відбувається, які зараз події там, хто там помер чи щось ще було”.
Волонтер Сергій Бойко презентував свою авторську програму. Розповідає: сам на фронті буває часто, тож підготував для студентів пісні, які були народжені на барикадах.
Сергій Бойко, волонтер: “Сьогодні такий день, коли ми пригадуємо, пам’ятаємо ці події Дебальцевського періоду. Я включу сюди і «Хрест Дебальцевський» Гліба Бабіча з моїм перекладом, і декілька фронтових пісень”.
Вечір продовжили переглядом відомого фільму про супротив ворогу українською армію у Дебальцевому – «Висота 307.5»