У Дніпрі вшанували пам’ять юних героїв, які захищали українські землі більше століття тому від російських більшовиків. Дніпряни поклали квіти до пам’ятника Дмитру Яворницькому, який підтримував ідею української незалежності, після чого біля залізничного вокзалу пройшла героїко- патріотична акція.
Покладання квітів до пам’ятника Дмитру Яворницькому та хвилина мовчання. 29 січня Дніпро разом зі всією Україною вшанував пам’ять загиблих юних героїв, які 104 роки тому боронили Батьківщину від російських більшовиків.
Рафаель Кіжнер, голова Молодіжної ради Дніпра: “День пам’яті Героїв Крут – це один з найголовніших днів для молоді Дніпра і взагалі для молоді, тому що учасники тих подій – це і є молодь, які, не подумавши про наслідки цього, про те, що вони йдуть проти величезної армії Муравйова, вони пішли захищали у тому числі нас, щоб ми сьогодні стояли тут і казали українською мовою”.
Після церемонії, на вході до залізничного вокзалу Дніпра, відтворили сцену прощання Студентського куреня Січових Стрільців з рідними та близькими перед відправкою на станцію Крути.
У заході взяли участь студенти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, вихованці Палацу творчості дітей та юнацтва.
Данило Афанасьєв, курсант Дніпропетровського державного інституту внутрішніх справ: “Для мене дуже важливо сьогодні, коли визначається річниця бою під Крутами, брати участь у цьому заході, присвяченому вшануванню наших героїв. Я з іншими курсантами маю можливість вшановувати пам’ять цих хлопців, які віддали своє життя за Батьківщину та незалежну Україну”.
Сьогодні прозвучали відомі прізвища 20 студентів та курсантів, які пішли на смерть, захищаючи Батьківщину. Загалом втрати бiльшовицьких військ під Крутами склали більше 300 вояків.
Зі сльозами на очах поділились своїми враженнями і глядачі.
Світлана Бородіна, дніпрянка: “День пам’яті Крут – дуже важливе для нас, для українців. Раніше ми не знали цієї історії, а зараз головне нам – пам’ятати. Дуже вдячна, що є такі заклади, що ми можемо це дізнаватись, пам’ятати. Це важливо для нас”.
Місце проведення акції-реквієму, зі слів організаторів, є дуже символічним.
Олександр Невідомий, режисер творчого простору «АРТТЕРИТОРІЯ»: “Символізм у тому, що вокзал – це те місце, де ми або радіємо, або сумуємо. На жаль, у 2018 році Україна назавжди попрощалась з кращими з кращих маленькими дітьми, які стали на захист України”.
Для Дніпра та для всієї України такі пам’ятні заходи є дуже важливими.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Цим заходом, цією подією ми ще раз хочемо підкреслити, що український народ, від мала до велика, завжди готовий встати на захист своєї держави та на захист своєї національних інтересів, боронити рідну землю”.
Юнаки чотири дні боронили станцію Крути. Тим самим вони дали можливість укласти Брест-Литовський мир, що de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.