Собача терапія. У Дніпрі запроваджують методику, завдяки якій хворі діти проходять реабалітацію з використанням спеціально відібраних та навчених песиків — каністерапію. Для Дніпра реабілітація чотирилапими — досвід абсолютно новий. Та він дав перші результати. Історія про те, як вихованці кінологічної школи стали реабілітологами.
На імпровізованій сцені чотирилапі артисти разом зі своїми юними дресирувальниками дають новорічний концерт. Вихованці кінологічної школи, демонструють, чого навчили своїх домашніх улюбленців.
7-річна Соломія Ткаченко привчає свого бульдога виконувати різні команди та не боятися витупати перед глядачем. Говорить, за кілька місяців тренувань соромязливий Купер дуже змінився.
Соломія Ткаченко, відвідувачка кінологічної школи: «Він дуже любить дітей, він любить, коли його чують, він любить завжди, коли йому роблять масажик. Компліменти — хлопчик, який дуже любить компліменти».
Партнерка Соломії по номеру — Діана Кожедуб. 9-річна дресирувальниця привчає свого галасливого цвергпінчера поводитися чемно: «Річ, сидіти, добре сидіти. Річ, лежати».
Річ буває неслухняним, бо відволікається на інших тварин, розповідає Діана. Втім, він добрий та комунікабельний.
«Він любить дуже спілкуватися з дітьми, він постійно стрибає, такий лагідний».
Нелайливий та навчений гарно поводитися серед людей. Якості, які прищеплюють собаці в кінологічній службі не просто так. Чотирилапим необхідна соціалізація, стверджує кінологиня із 40- річним досвідом Олена Загорська: «Контакт тварини та людини. Вміння навчити собаку бути зручною для людей і господарів. Тобто вписатись у людське суспільство».
Підготовлені тварини можуть стати гарними реабілітологами для людей з інвалідністю. У кінологічній школі Дніпра такі тварини вже є, тому їх вирішили використати у методиці зоотерапії для особливих дітей.
Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: «Якщо говорити саме про каністерапію у розрізі сьогоднішнього заходу, то це у нас досвід перший. Цього року на черговому «гав-гав фесті» виникла така спільна ідея для проведеня саме для вихованців центру соціально-трудової реабілітації. Презентували до новорічних свят таку казку, в якій ви побачили, основними героями були собаки. А люди, наші вихованці їх супроводжували».
Каністерапією вихованці реабілітаційного центру займаються з вересня. Психологиня Наталя Ціпура каже: спочатку познайомила дітей з власними собаками.
Наталя Ціпура психологиня профреабілітаційного центру: «Спочатку це було дуже-дуже для деяких вихованців страшно подивитися даже на собак, погладити собаку. В нас вихованці з важкими діагнозами. Є психічні діагнози, є аутисти, є люди «сонячні люди», і деякі ні разу в житті не торкалися собаки. Вони емоційно дуже нестабільні, в них є дуже великі перепади настрою».
Згодом у центр запросили і представників кінологічної школи. Поступово вихованці перестали боятися собачого гавкоту. А зараз сміливо можуть їх годувати та погладити.
Каністерапію, якщо приживеться, будуть розвивати і далі. У планах міськради — відкривати подібні кінологічні школи і в інших районах, якщо буде потреба і бажання мешканців.