Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі вперше провели операцію на відкритому серці недоношеному немовляті

Вперше у Дніпрі провели операцію для недоношеного немовляти на відкритому серці. Лікарі Центру матері та дитини ім. Руднєва, спільно з командою кардіохірургів Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України, провели унікальну операцію. Дитина народилася з пороком серця, зараз дівчинка у стабільному стані, переведена з реанімації у відділення патології новонароджених.

Маленька пацієнтка Центру матері та дитини ім.Руднєва народилася недоношеною. Одразу потрапила до кардіохірургії з пороком серця. Лікарі провели радикальну корекцію міжшлуночкової перегородки.

Павло Павлов, завідувач кардіохірургічного відділення Міської багатопрофільної лікарні матері та дитини ім. Руднєва: «Выполнили первый этап операции в двухнедельном возрасте. Во время этого выяснилось, что у неё есть еще очень сложная патология – стеноз трахеи, достаточно редкая патология, которая не давала возможности, будем так говорить, ребенку самостоятельно дышать».

Три тижні дитини провела під апаратом штучної вентиляції легень.

Олександр Романенко, заступник медичного директора Міської багатопрофільної лікарні матері та дитини ім. Руднєва: «На данный момент состояние ребенка уже стабильное, ребенок переведен с отделения реанимации в отделение патологии новорожденных».

За словами хірургів, серце на час операції довелось зупинити на 38 хвилин. Життя підтримував апарат штучного кровообігу. Загалом операція пройшла успішно, незважаючи, що дитина недоношена і на той час важила усього 2800 у свої 2 місяці. Допомогли у проведенні цієї операції київські лікарі.

Павло Павлов, завідувач кардіохірургічного відділення Міської багатопрофільної лікарні матері та дитини ім. Руднєва: «Спасибо нашим коллегам из Киева – это институт Министерства здравоохранения под руководством Тодурова. Совместно с бригадой хирургов из Киева была выполнена операция по устранению практически всех пороков внутрисердечных».


Раніше такі операції могли проводити тільки у столиці. Зараз, завдяки підготовці дніпровських лікарів, це можливо у місті. Немовля врятували, тепер воно потребує ретельного догляду, аби патологія не розвивалася.